Like замість Share у фейсбуку: новини поширюватимуться швидше, емоцій буде більше

00:00,
28 Лютого 2011
1544

Like замість Share у фейсбуку: новини поширюватимуться швидше, емоцій буде більше

00:00,
28 Лютого 2011
1544
Like замість Share у фейсбуку: новини поширюватимуться швидше, емоцій буде більше
Соціальна мережа відмовилась від функціоналу кнопки «Поділитися». Тепер усе, що ми хочемо порадити друзям, ми маємо вподобати, а все, що вподобаємо – автоматично радимо друзям.

Адміністрація соціальної мережі Facebook вирішила відмовитися від функціоналу кнопки Share (Поділитися) на зовнішніх сайтах, передавши його вже традиційній кнопці Like (Подобається), повідомляє Watcher.

 

Відтепер, коли залогований користувач Facebook натискатиме на кнопку Like на будь-якому сайті, відповідне посилання на матеріал зі скриншотом та описом  з’являтиметься у його профілі на Facebook. Раніше для цього потрібно було використовувати функціонал Share – натискати на кнопку, налаштовувати вигляд посилання на сайт у спеціальному спливаючому вікні, і лише після цього його можна було опублікувати.

 

На думку адміністрації Facebook, перенесення функціоналу кнопки Share на кнопку Like допоможе користувачам уникнути непорозумінь з рекомендаціями цікавих їм матеріалів, адже тепер єдиним інструментом таких рекомендацій стане «сподобалось». На сторінці з соціальними віджетами на Facebook уже немає можливості отримати код кнопки Share для вашого сайту, як це було раніше. Власники сайтів будуть змушені використовувати лише кнопку Like.

 

Експерт Nieman Journalism Lab Джошуа Бентон уважає, що ця зміна активізує поширення новин у фейсбуку. Він також зауважує, що поняттяshare і like несуть різне емоційне навантаження. Дотепер більшість провідних американських видань користувались кнопкою із написом Share чи Recommend (рекомендувати), а не Like. «Культура ньюзрумів, заснована на донесенні до аудиторії фактів, не звикла до читацького схвалення журналістського продукту.  До того ж, часом оце подобається” звучить геть незграбно. Коли я натискаю на кнопку біля тексту, чи означає це, що мені подобається факт “прем’єр-міністр Тунісу подав у відставку”, чи що мені подобається текст із таким заголовком», - пише Бентон.

 

Справді, часто користувачі Facebook вагаються, чи варто натискати кнопку Like, навіть якщо повідомлення справило на них враження, адже це може бути потрактоване хибно (наприклад, «лайк» під цікавою статтею із заголовком «Україна помирає» можна сприйняти як схвалення факту загибелі України). «Поза тим, немає сумнівів у привабливості Like, що сприймається як голосування, у порівнянні з Share, більше схожою на роботу», - пише Бентон.

 

Бентон наводить результати дослідження, за якими повідомлення у твітері з позитивними емоціями («Погляньте, яка суперова нова модель ноутбука такого-то!»)  викликають у 2,2 рази більше дій (фідбеку) у порівнянні з нейтральними («нова модель ноутбука такого-то»). Тож ЗМІ, багато з яких заробляють рейтинг на новинах із знаком мінус, доведеться адаптуватись до культури сприйняття користувачів соціальних мереж, більш насиченої емоціями, перш за все, позитивними.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду