У чому секрет популярності Q&A-сайтів?

00:00,
14 Березня 2011
2653

У чому секрет популярності Q&A-сайтів?

00:00,
14 Березня 2011
2653
У чому секрет популярності Q&A-сайтів?
Три складові – мобільні технології, миттєвість і можливість контактувати із незнайомими людьми.

У людей щодня виникають запитання, на які вони хочуть чути відповіді. Інколи достатньо результатів ґуґлівського пошуку, в інших випадках потрібен живий, людський фідбек. Автор цих рядків іще шість років тому, відчувши цю потребу, заснував у Livejournalспільноту chomusyk, де одним із головних правил була категорична заборона відсилати автора запитання до ґуґла. Охочих почути живі відповіді виявилось чимало – попри всю примітивність ідеї, спільнота жива дотепер і має майже півтори тисячі учасників.

 

Question&Answers (Q&A) – не новий жанр в інтернеті. Сайт Answers.com діє ще з 90-х, Yahoo! запустила свій сервіс Yahoo! Answers2005 року, низка подібних сервісів була запущена іншими компаніями, зокрема й нашими сусідами росіянами (Ответы@Mail.ru). Новий вибух популярності Q&A-сайтів відбувся з їх трансформацією у соціальні медіа. Про один із таких ресурсів – сайт Quora – ми вже писали. Серед інших найпопулярніших ресурсів цього класу - Stack Exchange компанії Stack Overflow, група з кількох десятків споріднених сайтів, що розвивається з 2008 року; Opinionaided, сервіс, за допомогою якого люди просять інших висловити свої враження, наприклад, про їхні сайти або фото; Crowdbeacon, який поєднує формат запитання-відповідей із місцезнаходженням – «агов, хто живе Борщагівці, де у вас там можна штани купити?».

 

Найсвіжіший сервіс - TED Conversations, запущений неурядовою організацією, що проводить експертні конференції TEDTalks (Technology, Entertainment, Design). Сайт розбитий на підрозділи «запитання», «ідеї» та «дискусії». Кожна тема пропонується для обговорення на певний період (від доби до двох тижнів), що має сприяти інтелігентному обмінові думками.

 

У чому ж секрет популярності цієї категорії сайтів? Келсі Блер на сайті Social Times називає три головні причини: мобільні технології, можливість спілкування в реальному часі та можливість налагодити нові зв’язки.

 

Протягом останніх років кількість користувачів смартфонів та інших мобільних комунікаційних пристроїв істотно зросла. На ринку існує очевидний попит на додатки, що працюють у реальному часі.  Q&A-сайти цілком задовольняють цю вимогу: побудовані за принципом мікроблогів, вони швидкі та оперативні, що дуже важливо для соціальних мереж. Люди більше не хочуть чекати на відповіді – їм потрібні миттєві, секунда в секунду, комунікації.

 

Та найголовніше полягає в тому, що Q&A-сайти змінюють сам принцип побудови соціальних мереж. Такі мережі як Фейсбук побудовані на побудові зв’язків між представниками, умовно кажучи, однієї компанії. Незважаючи на те, що в деяких людей тисячі френдів, більшість користувачів соцмереж додають у друзі тих, кого знають особисто. За великим рахунком, навіть на веб-форумі, де ти тусуєшся вже кілька місяців, ти рідко коли побачиш допис від не знайомої тобі людини.

 

Q&A-сайти діють за іншим принципом, дозволяючи перетинатись і спілкуватись із незнайомими людьми. Це не лише дозволяє отримати важливу інформацію (наприклад, про те, де можна купити штани на Борщагівці), але й дає нагоду поспілкуватись із експертами та фахівцями, з якими не так легко перетнутись за інших обставин. І, звісно ж, не слід недооцінювати віру інвесторів у те, що сервіси запитань і відповідей – новий великий тренд у соціальних медіа.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду