Трамп запросив правих активістів на «саміт соціальних мереж»

theguardian

Як пише The Guardian, Білий дім заявляє, що проводить такий захід, аби обговорити «можливості та виклики» інтернету. Утім критики називають це «цирком» і кажуть, що саміт лише спровокує більше проблем.

Видання пише, що саміт може бути «останнім рухом адміністрації Дональда Трампа, аби підкреслити заангажованість великих медіаплатформ». У травні Білий дім запустив інструмент, який дозволяє скаржитись користувачам, якщо вони стикнулися з цензурою у Фейсбуці чи Твіттері.

Утім на саміт адміністрація не запросила самих представників ІТ-компаній: «Фейсбук», «Твіттер» чи «Гугл». Натомість запрошені контраверсійні популярні в інтернеті персони. Серед них: засновник правого проєкту Project Veritas Джеймс О'Кіф; активіст, який підтримує Трампа Білл Мітчелл; республіканський активіст Чарлі Кірк та правий карикатурист Бен Гаррісон, якого критикують за антисемітизм.

Оскільки нікого з представників ІТ-компаній, які піддавалися критиці, не було запрошено на подію, це «більше схоже на прес-конференції, ніж на саміт», каже Джоан Донован, директорка проєкту з досліджень технологій та соціальних змін в Гарвардському центрі Шеренштейн.

Раніше Дональд Трамп неодноразово казав, що, на його думку, політика основних соціальних медіа-платформ і веб-сайтів, таких як Google, дискримінує Консервативну партію. У червні президент США звинуватив в упередженості «Твіттер».

Нагадаємо, нещодавно Трамп поширив у Твіттері фейкову цитату Рональда Рейгана. Перед цим він поділився маніпулятивним відео з Ненсі Пелосі (Nancy Pelosi), членкинею Демократичної партії США.

comments powered by Disqus