Моніторинги: Джинси не побільшало, але вона стала різноманітнішою

Моніторинги: Джинси не побільшало, але вона стала різноманітнішою

10 Березня 2015
1951

Моніторинги: Джинси не побільшало, але вона стала різноманітнішою

1951
Серед героїв піар-сюжетів на деяких каналах з’явились Юлія Тимошенко та Дмитро Фірташ, побільшало Олега Ляшка. Посилилася нападки на Ігоря Коломойського в новинах «Інтера» та «України», до яких епізодично долучається ICTV. Істотно зросла кількість корпоративної джинси на каналах Віктора Пінчука.
Моніторинги: Джинси не побільшало, але вона стала різноманітнішою
Моніторинги: Джинси не побільшало, але вона стала різноманітнішою

Моніторинг щоденних випусків новин за 23-28 лютого (детальний моніторинг)

Після тривалої перерви лідер Радикальної партії Олег Ляшко повернувся в ефір «Подробностей» на «Інтері» з відвертим піаром своєї політичної сили. У одному з матеріалів політика зобразили рятівником співробітників Південного машинобудівного заводу, хоча з матеріалу не зрозуміло, яким чином Ляшко причетний до цієї теми. А «Україна» запросила Ляшка до студії, де зазвичай бувають переважно представники Опозиційного блоку. Запитання лідерові Радикальної партії ставили більш ніж зручні.

Не забувають «Інтер» і «Україна» про Опозиційний блок, вихваляючи діяльність цієї політичної сили та даючи критикувати Уряд без можливості Кабміну відповісти на закиди. До студії «України» запросили також Наталію Королевську, яка розповідає про досягнення партії. Також у «Событиях» вперше за досить тривалий час – власне, по завершенні виборчої кампанії, - була зафіксована прихована реклама «Батьківщини» та її лідерки Юлії Тимошенко.

Тим часом «1+1» гостро критикує законопроект Радикальної партії, який передбачає звільнення людей, що перебувають під слідством за тяжкі і особливо тяжкі злочини. Відповісти на закиди та пояснити законодавчу ініціативу представникам партії Ляшка не дали.

На «1+1» знову реклама курорту «Буковель», що належить власникові каналу Ігорю Коломойському. На СТБ – джинса про виставу «Готель Європа», профінансовану фондом Віктора Пінчука, та про музей Кирило-Мефодіївського братства, спів фінансованого фондом Леоніда Кучми. Також ICTV та СТБ рекламували свого власника Віктора Пінчука, який замість держави профінансував участь української делегації у Венеційському бієнале. «Інтер» два дні поспіль рекламував Дмитра Фірташа, який, коментуючи поточну ситуацію в економіці, говорить речі загальні й позбавлені будь-якої новинної цінності.

«Україна» ж не припиняє боротися за те, щоб українські блокпости пропускали гуманітарну допомогу фонду Ахметова. В матеріалі на цю тему відбувається нагнітання емоцій – мовляв, люди голодують, часу залишилось небагато. Водночас про реальні причини, з яких вантажі були затримані на блокпостах, глядачам залишається хіба що здогадуватись. Протягом тижня на «Україні» традиційно з’являлася корпоративна джинса про Ахметова. Також ICTV разом із «Україною» та «Інтером» продемонстрували ідентичний рекламний сюжет фонду Ріната Ахметова, в якому ще й з’являється безпідставний синхрон дружини Петра Порошенка.

Випадок із сюжетом журналіста ТСН Олександра Загороднього з селища Піски став приводом для серйозної професійної дискусії щодо висвітленні смерті на телеекранах. Як ми побачили, випадок 28 лютого не поодинокий. У сюжеті про передачу бойовиками тіл українських військових з окупованих територій кореспондент «1+1» Олександр  Загородний, по-перше,  показує кадри, на яких військові тягнуть мішок із тілом загиблого солдата. Самого тіла не видно, однак потім журналіст показує фото загиблого бійця. Тим часом рідні могли не знати про те, що їхній солдат загинув чи що його тіло було у сепаратистів. І ще одне грубе порушення – діалог журналіста з терористом, у якому Загородний, замість ставити запитання, починає сперечатись на політичні теми. У матеріалі «Інтера» на цю саму тему немає ані образливих кадрів із мішком, ані розмов із бойовиками. Телеканал СТБ наприкінці тижня дав слово одному з лідерів терористів Ігорю Плотницькому.

«Інтер» повністю поклав відповідальність за обвал гривні на уряд Арсенія Яценюка. Тему в матеріалі «Подробностей» коментують Юлія Тимошенко, традиційно Олександр Вілкул, Сергій Каплін та Олег Ляшко. Ні Яценюку, ні представникам «Народного фронту» можливості відповісти на критику не дали. Окрім цього, річницю прем’єрства Яценюка «Інтер» використав як привід для незбалансованої критики голови Кабміну. «Україна» скерувала вістря критики за курс гривні на голову Національного банку. Позиції Гонтарєвої або її представників у матеріалі немає. Натомість претензії доповнюють коментарями представників Опозиційного блоку та Олега Ляшка. Юлія Тимошенко скористалась новинами «України» як дошкою оголошень про організовану «Батьківщиною» акцію на підтримку Надії Савченко. Загалом і «Інтер», і «Україна» зосередились на пошуку та тавруванні винних, а не поясненні глядачеві суті процесів, що відбуваються у фінансовій сфері. ICTV доклався до нагнітання емоцій замість того, аби загасити хвилю паніки.

У Дніпропетровську зник чиновник Олександр Величко, пішовши на зустріч із заступником голови облдержадміністрації Геннадієм Корбаном. Каналам ворогів Ігоря Коломойського це дало привід для нападок на команду дніпропетровського губернатора. Матеріали на цю тему з’явилися на «Інтері», СТБ та ICTV. Інші телеканали, зокрема  й «1+1», про цю подію навіть не згадали.

Натомість «1+1» підготував черговий сюжет про переведення зарплат службовців у державні банки. Цього разу канал відкрито показав, що кампанія ведеться в інтересах «Приватбанку» Ігоря Коломойського. Тим часом «Інтер» не полишає своїх намагань скомпрометувати «Приватбанк», розповідаючи історії про обманутих вкладників. Жоден інший банк, окрім Національного, не удостоївся такої уваги «1+1» та «Інтера».

Кількість замовних матеріалів – 45, із них 18 на «Україні», 16 на «Інтері», по чотири на СТБ та «1+1», три на ICTV.

Моніторинг підсумкових телетижневиків за 1 березня (детальний моніторинг)

Редакція «Событий недели» на «Україні» видала чергову порцію корпоративної джинси. Цього разу рекламний список розширився. Спочатку редакція традиційно попрацювала на гуманітарний штаб Ахметова. Джинсовим новачком у підсумковому випуску стало ТОВ «Паралель-М ЛТД», синхрон представника якої з’явився у випуску. Підприємство входить, як і канал «Україна», у групу СКМ. Вона ж належить Ахметову. У сюжеті про ціни на бензин автор звинувачує у махінаціях Ігоря Коломойського. Дніпропетровському олігарху не дали можливості відповісти на звинувачення.

«Подробности недели» у випуску проджинсували «Опозиційний блок», фактично віддавши цій політичній силі кінцівку ефіру. Спочатку вийшов сюжет про голову фракції Юрія Бойка та члена «Опозиційного блоку» Сергія Дунаєва, які допомагають у містах на сході. Опісля у студії з’явився ще один її представник Вадим Рабинович. Із яким ведучий теж обговорював багато питань, яких він не може коментувати. У цьому ж випуску з’явилася корпоративна джинса про власника телеканалу Дмитра Фірташа.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: rire.ctreq.qc.ca
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1951
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду