«Інтер» та «Україна» остаточно стають партійними

«Інтер» та «Україна» остаточно стають партійними

12 Квітня 2015
11230

«Інтер» та «Україна» остаточно стають партійними

11230
Загальнонаціональні канали відверто обслуговують інтереси однієї партії. Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», 5-го та Першого національного за 30 березня — 4 квітня 2015 року.
«Інтер» та «Україна» остаточно стають партійними
«Інтер» та «Україна» остаточно стають партійними

Коли протистояння навколо «Укрнафти» й «Укртранснафти» вщухло остаточно, на перший план вийшов конфлікт між «Народним фронтом» та групою Фірташа-Льовочкіна. Тому головні «бойові дії» тепер відбуваються в новинах телеканалу «Інтер». Тут не гребують навіть ницими прийомами, наприклад, розкручують вочевидь замовну історію з оголошенням Миколи Княжицького в розшук за зґвалтування. Водночас більшає позитивних піар-матеріалів «Опозиційного блоку», зокрема й «паркетних» репортажів про з’їзди й конференції в регіонах — передвісників початку виборчої кампанії.

30 березня, понеділок

Представники парламентської фракції «Народного фронту» звернулися до Генерального прокурора з проханням перевірити походження коштів, на які Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін купили телеканал «Інтер». Центральні телеканали підійшли до висвітлення цієї новини за стандартами олігархічної війни: «1+1» у матеріалі на цю тему надав слово тільки нардепу від «Народного фронту» Антонові Геращенку, «Інтер» — лише Сергію Льовочкіну. Також «Подробности» озвучили офіційну заяву телеканалу: «Действия "фронтовиков" — очередная попытка политического давления на телеканал. Об этом идет речь в официальном заявлении "Интера". Цель — запугать СМИ. И это уже не первая попытка за последние месяцы».

На «Інтері» добре знають, що атака є найкращим методом оборони, тому нападають: «О чиновничьем пиаре в Украине уже пишут и зарубежные СМИ. Именно так расценили журналисты американских изданий громкий арест на заседании Кабмина в прямом эфире». Йдеться про матеріал у New York Times, тематичним фокусом якого є аж ніяк не «піар чиновників». Та чи будуть глядачі перевіряти, про що насправді написано в англомовній статті?

У другому матеріалі представлено позицію «Опозиційного блоку» щодо звернення «Народного фронту»: «За попытками представителей Народного фронта отключить первую кнопку страны — телеканал "Интер" — стоит стремление части парламентского большинства обелить своего лидера — премьера Яценюка. Так считают в "Оппозиционном блоке". В начале года, говорится в заявлении Оппозиционного блока, власть уже пыталась лишить канал лицензии по указке Турчинова».

У третьому матеріалі «Інтер» просто й безхитрісно мочить «Народний фронт», облишивши будь-які намагання виглядати пристойно: «"Народный фронт" последние недели преследует череда скандалов Сначала отстраненный глава Госфининспекции обвинил правительство Яценюка, он же лидер "фронтовиков", в коррупции. И попросил Генпрокуратуру ответить — куда делись 7,5 миллиардов бюджетных гривен. Прокуратура уже начала расследование. Новость всей прошлой недели — один из избранников от "Народного фронта" — в розыске "Интерпола", в Камбодже его подозревают в изнасиловании. Это о главе комитета по вопросам культуры и духовности Николае Княжицком…». Розуміючи, що оголошення Княжицького в розшук є, скоріш за все, маніпуляцією, більшість телеканалів промовчали про це — але не «Інтер»: тут, звісно, не стверджують, що ненависний нардеп когось ґвалтував, але повторюють його прізвище в поєднанні зі словом «зґвалтування» багато й охоче. Тоді як його власної версії того, що відбулося, не подають.

«Україна» вихваляє доброчинність свого власника Ріната Ахметова: «Треть жителей Донбасса в крайне бедственном положении. Половина из них нуждается в медикаментах. Потребность в продуктах ощущают 45% жителей региона. Такие данные обнародовали сегодня специалисты Киевского международного института социологии В четвертом исследовании Гуманитарного штаба Рината Ахметова приняли участие респонденты в 29 населенных пунктах Донбасса и 5 городах, где массово проживают переселенцы. Эти данные отражены в обновленной гуманитарной карте Донбасса». Аналогічні матеріали вийшли також у новинах СТБ та «Інтера».

До студії «України» було запрошено Наталію Королевську з «Опозиційного блоку». Головним лейтмотивом розмови стала критика уряду: «Всего мы обратись в Конституционный суд по пяти вопросам. В том числе и вопрос возврата льгот чернобыльцам, ветеранам, инвалидам, детям войны, детям инвалидам. Но, к сожалению, из тих 5 вопросов только один был взят к рассмотрению. Поэтому мы написали сейчас обращение к главе Конституционного суда, регистрируем постановление в парламенте с тем, чтобы процесс ускорился. Потому что от решения Конституционного суда зависят сегодня судьбы сотен тысяч людей в нашей стране», «Вот смотришь, правительство прекрасно живет. Вот каждый день между собой там разборки кто больше украл, кто меньше украл, кто сколько украл. При этом у людей каждый день, у меня такое впечатление складывается, что они сидят каждый день и думают — что мы еще забыли забрать? Вот хорошая сказка Чиполино. Вот налог на воздух — это мы ожидаем от них следующее решение, которое они еще не успели принять». Зауважмо, що довгий і не дуже зв’язний монолог депутатки ніхто не перериває.

На «Інтері» поза темою «Народного фронту» також є позитивний піар «Опозиційного блоку», але у скромному форматі короткого повідомлення: «Заморозить цены на "коммуналку" до конца года — предлагают в "Оппозиционном блоке" Пока государство не проиндексирует пенсии и зарплаты. Кроме этого законопроекта, в парламенте зарегистрировали еще один. О моратории на выселение семей, которые задолжали за квартиру. А такими — по подсчетам депутатов — могут оказаться миллионы малообеспеченных». Також у «Подробностях» — відверто замовний сюжет нардепа Сергія Капліна з «Блоку Петра Порошенка», завсідника новин «Інтера»: «Сергей Каплин обсуждал с представителями двух десятков отраслевых профсоюзных организаций план совместных действий Требовать от Верховной рады и Кабмина пересмотреть трудовое законодательство, повысить минимальную зарплату и прожиточный минимум…».

У «ТСН» «1+1» знайшлося місце корпоративній комерційній джинсі — рекламі курорту «Буковель», що належить Ігореві Коломойському: «"Буковель Кід Скап" фахівці називають наймасштабнішими дитячими змаганнями з гірськолижного спорту в Україні. Відбуваються вони протягом сезону у три етапи. Фінал традиційно у березні. Цього року вже не вперше в командному заліку перемогли вихованці ДЮСШ "Буковель". У них була можливість тренуватися цілу зиму на професійно підготовлених трасах».

31 березня, вівторок

Головною подією дня стало створення «Опозиційним блоком» тіньового уряду. Для телеканалів, не заангажованих цією партією, закономірним підходом було зосередитися на біографії міністрів опозиційного уряду. «1+1», утім, дещо перегнув палицю з саркастичними коментарями:

«Раніше, коли у неї була мрія, і вона працювала міністром соцполітики у звичайному уряді, Королевська пересувалася на поза шляховику "Range Rover". Тепер на мікроавтобусі "Мерседес" з луганськими номерами. Колишня бютівка і регіоналка в уряді Азарова опікувалася не лише соцзахистом людей, а й тварин». Процитована далі фраза «[] кішки та цуценята чиїсь там не могуть покупати собі в кішачих магазинах» може свідчити про не найкращий рівень володіння державною мовою, але не про якості державного діяча.

Говорячи про інших міністрів — Михайла Папієва та голову тіньового уряду Бориса Колесникова — «Плюси» дозволяють собі ще жорсткішу критику: «Після Помаранчевої революції він (Колесников, — ТК) опинився за ґратами у справі здирництва на донецьких ринках. Останнє його досягнення за часів Януковича — підготовка до Євро-2012. Саме він закупив швидкісні поїзди "Хюндай", які швидко почали ламатися. А коли у Львові тестував орендований під "Євро" автобус, розтрощив патрульну машину».

Коментарів критикованих опозиціонерів, як і того, чим тіньовий уряд може бути корисним державі, глядачі «1+1» не почули. Зате про це багато говорили на «Інтері»: «Через два месяца оппозиционный Кабмин обещает презентовать проект новой Конституции, с децентрализацией. А пока теневые министры коротко рассказывают о том, кто и чем будет заниматься». Синхрон Королевської тут не «кішачий», а цілком пристойний: «Долги по заработной плате выросли в 3,2 раза. Что мы считаем нужным для того, чтобы исправить ситуацию? Первое: надежная и справедливая пенсионная система, второе — детенизация заработных плат». У матеріалах багато синхронів тіньових міністрів, а в наступному матеріалі опозиційному урядові виписують «кредит довіри» близькі до «Опозиційного блоку» політкоментатори Вадим Карасьов і Костянтин Бондаренко. Думок, відмінних від їхньої, щодо перспектив тіньового уряду інтерівці не шукали. У випуску також пролунала дивна теза: «Ко всем конструктивным предложениям оппозиционного правительства в Администрации Президента намерены прислушиваться». Хто саме висловив такий намір, і до чого тут Адміністрація Президента, яка не є органом влади?

І це ще не все: голова опозиційного уряду Борис Колесников був запрошений до студії «Подробностей» — а потім ще й «України» — щоб детальніше розповісти про свої плани: «Мы предусмотрели в новом проекте Конституции, который будет презентован во второй половине мая, что в парламенте в случае таких полномочий достаточно 75 депутатов нижней палаты, которые избираются по открытым спискам, и верхняя палата представителей гражданского общества, которая избирается по одному сенатору от миллиона избирателей…».

Інші канали приділили опозиційному уряду не так багато уваги. СТБ, давши популістські синхрони тіньових урядовців, на противагу їм дав діалог кореспондента з нардепом від «Опозиційного блоку»:

«Журналіст: "Команда вашого опозиційного Прем’єра кілька років була при владі. Чого тоді не вдалося все це реалізувати?"

Микола Скорик, народний депутат, фракція партії "Опозиційний блок": "Маленький приклад. Ми з вами знаходимось у будівлі нового НСК "Олімпійський". За Євро-2012 відповідав Борис Вікторович".

Журналіст: "А що ж пішло не так? Чого Майдан?"

Микола Скорик, народний депутат, фракція партії "Опозиційний блок": "Я не збираюсь, з одного боку, бути адвокатом, з іншого боку — прокурором колишнього Президента. Але та кількість помилок, яка була зроблена саме ним і найближчим оточенням — дійсно у суспільстві склалась досить напружена ситуація».

Інший телеканал групи Пінчука, ICTV, обійшовся без тролінгу, давши коротке некритичне повідомлення з синхроном Колесникова. Перший національний залишився нейтральним. Проте в матеріалі жодного з телеканалів не було роз’яснено, що таке опозиційний уряд, який він має статус, як діють аналогічні структури в демократичних державах і чим наш варіант відрізняється від зарубіжного. Некритичний, міфологізований погляд на тіньовий уряд, запропонований «Опозиційним блоком», залишився панівним.

СТБ єдиний цього дня повернувся до теми «Укртранснафти», порушивши стандарт балансу думок: звинувачення з уст народного депутата Сергія Лещенка Коломойский, даже после снятия с должности, не отпускает свою хватку. Цена вопроса — сотни миллионов гривен в месяц из бюджета в карман Коломойского») залишилося без відповіді.

Побільшало комерційної джинси: на «Україні» — прихована реклама банку Ріната Ахметова «ПУМБ», на ICTV — UniCreditBank. Також на «Україні» вийшов один піар-матеріал фонду Ріната Ахметова.

1 квітня, середа

Цього дня були офіційно підвищені тарифи на житлово-комунальні послуги. Це, природно, стало для каналів, наближених до «Опозиційного блоку», приводом для критики влади та піару своїх політичних патронів.

Зокрема, на «Інтері» на цю тему висловився сам мажоритарний інвестор каналу Дмитро Фірташ: «Я считаю, что надо дать больше полномочий регионам, свободы больше регионам. Что такое в моем понимании свобода? Это и деньги. Регионы должны получить возможность управлять своими деньгами, тогда они будут конкурентне…». Процитували «Подробности» й голову фракції «Опозиційного блоку» у Верховній Раді Юрія Бойка.

Останній також мав нагоду висловитися в ефір «України»: «Невозможно платить такие суммы, когда тарифы выросли в 2-3 раза на тепло, в 7 раз на газ […] Мы категорически против этого, мы уже судимся по этому поводу с правительством и будем продолжать защиту наших людей и дальше». А до студії «Событий» був запрошений його однопартієць Юрій Павленко, який також критикував уряд за підвищення тарифів: «…Сьогодні є такий цинічний, жорстокий, злий не жарт на 1 квітня зробив уряд своїм громадянам З однієї сторони — забрали ї пенсії, зарплати, с другої сторони — підвищили ціни на всі основні товари і в третіх підняли ще й тарифи. Фактично уже мова йде не про збідніння українців , а про те, українців викидають на межу просто фізичного виживання…». Дали висловитися в ефірі «України» й Наталі Королевській, яка розповіла про план порятунку Донбасу. За всіма параметрами бенефіс «Опозиційного блоку» вийшов успішним, а уряд не зміг протиставити звинуваченням ніяких переконливих аргументів, що звучали б хоча б на не заангажованих екс-регіоналами каналах.

Іще одна прикра новина дня — рішення лоукост-авіаперевізника WizzAir закрити свою українську філію. «Інтер» прямо звинуватив у тому, що сталося, авіакомпанію Ігоря Коломойського: «Авиаторы утверждают: лоукостеры и другие зарубежные компании уходят из Украины, потому что руководство Госавиаслужбы фактически блокирует развитие небольших и новых авиаперевозчиков — в пользу крупного монополиста — МАУ». ICTV додає до цього самого звинувачення ще й свої оцінкові судження: «Ліцензії на найкращі напрямки віддають саме "Міжнародним авіалініям". Непрозорість і відсутність конкуренції так само могли спровокувати такий крок WizzAir». Не поцікавилися при цьому ані позицією Міжнародних авіаліній України, ані навіть підтвердженням або спростуванням зв’язку між МАУ та закриттям філії WizzAir із уст представників самого WizzAir.

На СТБ — замовні комерційні матеріали на користь банків «ПУМБ» та UniCreditBank. А також незбалансований матеріал про конфлікт між навряд чи відомими глядачам компаніями «Оріль-Лідер» і ЗАТ «Дніпро». «Просто в наглу вони у нас забрали землю, ці шахраї, це ЗАО «Дніпро»! Підробили підписи, що якоби ми передали в ЗАО “Дніпро” свою землю, що вона вже не наша!» — скаржиться місцевий мешканець. Далі журналіст використовує власні оціночні судження: «Власне, схема була нехитра. Ще 2012-го приватне підприємство “Дніпровець” не без підтримки чиновників виготовило паралельні державні акти на землю, а через рік продало свої акції іншому приватному підприємству ЗАТ “Оріль-Лідер”. Таким чином, люди втратили право порядкувати своєю землею. Права захиститись компанії не отримали». Чому саме цей конфлікт має бути важливим, стає зрозумілим із сюжету на цю ж тему, показаного в «Подробностях» на «Інтері». Тут така собі Надія Менгалієва, яку протитровано «довіреною особою громади», заявляє: «Непосредственно за, стоит за вот этими всеми рейдерами, стоит такой народный депутат как Куприй Виталий Николаевич». Отже, чергова атака на команду Ігоря Коломойського, до якої належить і мажоритарник із Дніпропетровщини Віталій Купрій.

З недостовірним посиланням «Інтер» подав інформацію про не зрозуміло які проблеми з законом першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря: «Уже с утра, ссылаясь на свои источники в МВД, один из информационных ресурсов сообщил — интерес силовиков вызвал первый зам. министра Авакова — Сергей Чеботарь. Куратор кадровых вопросов, юридической политики министерства и его материально технического обеспечения. Обыски якобы коснулись и главы госпредприятия Спецсервис и начальника финансового управления МВД. Частично нам эту информацию подтвердил Константин Стогний». Журналіста Стогнія протитровано в сюжеті як міністра внутрішніх справ опозиційного уряду, хоча ця посада не дає жодних формальних підстав для того, щоб уважатися втаємниченим у справи силовиків. Позицією Чеботаря не поцікавилися, натомість гіпотезу Стогнія запросили прокоментувати політкоментаторів Сергія Тарана і Віталія Балу: «Зайнялися реальним очищенням правоохоронних структур і МВС. Але з другого боку — хто проводив? За чиєю вказівкою? Хіба наша ГПУ сама реформована? Відповідь, що ні. Можливо, СБУ уже пройшло період очищення? Також негативна відповідь».

У новинах «України» — один піар-матеріал фонду Ахметова.

2 квітня, четвер

Однією з головних новин дня стало запровадження принципу відкритого неба у Львові. «1+1» скористався цим інформаційним приводом для прихованої реклами компанії «Міжнародні авіалінії України», яка належить Ігореві Коломойському: «В міністерстві таким чином сподіваються оживити модернізований до Євро-2012 аеропорт і повернути туристів на курорти Львівщини. А от Рим, Болонью, Мадрид і Тель-Авів цього року з'єднає зі Львовом авіакомпанія "МАУ". Загалом цього року повітряна галузь відкриває три внутрішні і 13 міжнародних рейсів. Зокрема і далекомагістральний Київ-Пекін. З усіх нових міжнародних рейсів лише три з Борисполя а решта будуть вилітати зі Львова, Харкова, Одеси. Минулий березень став першим за цілий рік, коли в МАУ розгледіли бодай мінімальне зростання пасажиропотоку».

На «Інтері» та «Україні» триває бенефіс Королевської, яка нарікає на невиплату грошей мешканцям окупованих територій: «Очень стыдно за наше правительство, которое судится сегодня с нашими пенсионерами, ветеранами, одинокими людьми, которые выживают весь этот год, находясь там на неподконтрольной территории. Но вместо того, чтобы решить проблему — они пошли судиться». У матеріалах на цю тему немає ані позиції уряду, ані думки експертів, які могли б оцінити реальні механізми виплати пенсій та дотацій мешканцям окупованих територій. Також на тих самих двох каналах починають виходити поточні внутрішньопартійні новини «Опозиційного блоку» — наприклад, про конференцію в Херсоні: «Экономическая блокада Крыма негативно сказывается на развитии Херсонской области  Аграрии — фактически потеряли крупнейший рынок сбыта. Об этом заявляют в "Оппозиционном блоке". Сегодня в Херсоне оппозиционеры собрались на партийный съезд. Выбрали руководство местной ячейки».

«Інтер», Україна та ICTV синхронно випустили матеріали про готовність компанії ДТЕК Ріната Ахметова закуповувати вугілля з українських шахт: «До этого компании приходилось закупать более дорогой уголь в России, ЮАР и Австралии. Из-за чего только в этом месяце холдинг понес 700 миллионов гривен убытков. Гендиректор холдинга Максим Тимченко обвиняет Минэнерго в блокировании продаж отечественного угля. Тут отрицают и обвинения в завышении тарифов, из-за чего Украине якобы приходится покупать электроэнергию в России».

Тим часом на «Інтері» не припиняються бойові дії проти «Народного фронту». Спершу відбивають атаку на власника каналу Дмитра Фірташа: «Дело более чем на 2 миллиарда гривен. МВД расследует хищение бюджетных денег на предприятиях группы OSTCHEM Дмитрия Фирташа. Об этом на своей страничке в Фейсбуке пишет министр внутренних дел Арсен Аваков. […] Ну, а в начале этой недели советник министра внутренних дел Антон Геращенко и еще несколько нардепов от "Народного фронта" потребовали вызвать Фирташа, Левочкина и Хорошковского на допрос в Генпрокуратуру. Требовали разобраться — как были куплены акции телеканала "Интер"». Коментарі в потрібному руслі забезпечують політкоментатори Кость Бондаренко та Михайло Дяденко; також на допомогу «Інтерові» та Фірташу приходить друг із «Блоку Петра Порошенка»: «Федерация профсоюзов Украины требует создать в ВР временную следственную комиссию, чтобы проверить обоснованность обвинений в коррупции — Кабмина и лично премьера Яценюка. Об этом сообщил представитель профсоюзов в Парламенте, нардеп Сергей Каплин». Після цього — друга порція «правильних» коментарів від того самого Дяденка та Вадима Карасьова. Зауважмо, що хоча у випуску згадувалася «реакція уряду», однак позиції ані Кабінету Міністрів, ані партії «Народний фронт» «Подробности» так і не навели.

Окремо глядачам нагадали про статус підозрюваного у зґвалтуванні (і взагалі темне минуле) нардепа від «Народного фронту» Миколи Княжицького.

«Україна» вкотре вже повернулася до теми заборони російських фільмів і серіалів, даючи з цього приводу слово Миколі Томенку і лідерові «Опозиційного блоку» Юрієві Бойку («Дело ведь не в сериалах, а это просто идет ужесточение и исключение любых возможностей для иных мыслей в эфире. Поэтому мы расцениваем, что идет системное наступление на свободу слова повсеместно». Доходить до абсурдних умовиводів: «Пострадают от запрета и сами украинцы, которые будут искать любимые сериалы на российских каналах, они есть в кабельных сетях и на спутнике А вслед за сериалами зритель может остаться посмотреть новости и другие телепрограммы. Так вместо запрета пропаганды может случится, что телезрителей подтолкнут к российскому контенту»). І знов позиції авторів та прибічників закону немає.

Також у «Событиях» — два матеріали про доброчинність Ріната Ахметова.

3 березня, пятниця

Цього разу конференція «Опозиційного блоку» у Ржищеві на Київщині стала справжнім, а не надуманим інформаційним приводом завдяки громадським активістам, які намагалися заблокувати залу.

«Інтер» викрутився з цієї ситуації, де супротивники «Опозиційного блоку» були йому не рівні за політичним калібром, віртуозно, продемонструвавши порозуміння: «Юрий Бойко рассказывает о инициативах оппозиции, ввести фиксированную торговую надбавку в 15% на продукты первой необходимости чтобы не было спекуляций, и добиться восстановления соцвыплат на Донбассе. Дискуссии стихли, собрание закончилось конфликт исчерпан». У подробиці претензій, які мали активісти до колишніх регіоналів, і завдань, які мали учасники заходу, заглиблюватися не стали.

Натомість це зробив СТБ, продемонструвавши також, за яким принципом добирались учасники конференції: «Артем Сорокін, кореспондент: Які питання сьогодні розглядатимуться? Хоч розкажіть!

Валентина, учасниця конференції “Опозиційного блоку”: Нам скажуть, які. Нам сказали: “Приїхать на конференцію!”

Артем Сорокін, кореспондент: Хто сказав?

Валентина, учасниця конференції “Опозиційного блоку”: Ми приїхали на конференцію! Яка різниця, хто сказав?! Наше керівництво!

Артем Сорокін, кореспондент: Навіщо сюди приїхали, і що тут сьогодні...

Учасниця конференції “Опозиційного блоку”: Ще не знаємо. Ще ніхто нам нічого не сказав — що і як».

Інші канали не приділили цій події великої уваги, давши короткі повідомлення.

Повідомляючи про допит голови правління «Нафтогазу України» Андрія Коболєва у справі про чотиримільярдну заборгованість підприємств Дмитра Фірташа, «1+1» наводить низку фактів, що начебто свідчать про провину олігарха. Однак коментарів сторони Фірташа в матеріалі немає.

На «Інтері» повертаються до обшуку в МВС 31 березня. На заступника міністра внутрішніх справ заочно напосідають той-таки Сергій Каплін та нардеп від «Опозиційного блоку» Юрій Левченко: «У нас є наші джерела. Нам повідомили, що обшук відбувся, обшук проводився зокрема в кабінеті якраз керівника апарату Чеботаря Сергія Івановича і що ви думаєте, під час обшуку було виявлено чорна бухгалтерська звітність, була виявлена велика сума коштів в іноземній валюті». Проте позиції Чеботаря в матеріалі немає. Окрім «Інтера», нейтральне повідомлення на цю тему дав Перший національний — інші телеканали просто проігнорували інформаційний привід.

Також «Інтер» і «Україна» освіжили пам’ять своїх глядачів про історію начебто викраденого дніпропетровського чиновника Олександра Величка. Цього разу розповіли про те, як невідомі вломились у Величкову квартиру. Згадки про колишнього заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Геннадія Корбана є в матеріалах обох каналів; позиції Корбана немає в жодному.

«Інтер» далі тримає оборону підприємства Дмитра Фірташа від претензій МВС: «Группа "Остким" Дмитрия Фирташа, отвергает обвинение министра МВД Авакова в хищении бюджетных срдеств  О том, что МВД открыло уголовное производство против должностных лиц групп предприятия Дмитрия Фирташа, вчера у себя на странице в "Фейсбук" сообщил глава МВД. В "Остким" ответили — предприятия группы не являются распорядителями бюджетных срдеств, поэтому не могут ими распоряжатся, тем более расхищать…». На допомогу колегам приходить і «Україна». Матеріали двох каналів на цю тему поєднує відсутність позиції МВС.

Не втрачає «Україна» інтересу до теми заборони російських серіалів, використовуючи недостовірне посилання на «експертів»: «Взять, например популярные российские сериалы "Глухарь" или "След". Популяризирует ли в нем российских правоохранителей или это просто детективные ленты, таких примеров много. И ни чиновники из Госкино или Нацрады должны это решать, а суд считают эксперты. Не реальными они считают и сроки — два месяца, которые али телеканалам на изменение контента». Позиції жодних політиків, чиновників чи експертів, які мали б думку, відмінну від артикульованої в цьому матеріалі, немає.

Також на «Україні» не обійшлося без матеріалу про доброчинність Ріната Ахметова.

4 березня, субота

«Інтер» та «Україна», порушуючи стандарт балансу думок та відокремлення фактів від коментарів, висвітлюють акцію «Опозиційного блоку»: «Состоялся уже второй марш социальной справедливости. Горожане протестовали против повышения коммунальных тарифов. Требовали от Кабмина привести их зарплаты в соответствие со взлетевшими ценами». Тут же Борис Колесников, який тепер іменується не інакше як «опозиційний прем’єр-міністр», вимагає мораторію на продаж землі: «Просто продажа земли разорит 10 миллионов человек. Сегодня земля в Украине стоит от 500 до 800 долларов. В той же Польше она стоит уже 2500-3000 долларов. То есть в пять раз. Сейчас купить землю крайне выгодно. Но надо же думать о социальных вещах. Мы заставляем людей продавать землю в самой плохой ситуации за 24 года независимости. Эта мера рыночная, но она не своевременная». Інших поглядів журналісти вирішили не наводити.

На «Україні» в суботу — два матеріали про доброчинність Ріната Ахметова.

«1+1» уперше за тиждень повертається до коронної теми — справи Ґонґадзе. Інформаційним приводом стала смерть поплічника Олексія Пукача, екс-полковника МВС Миколи Протасова. А сам матеріал — лише приводом знов звинуватити Леоніда Кучму в убивстві Ґонґадзе, не давши йому слова.

Висновки

У новинах побільшало як корпоративної комерційної джинси (компанії Коломойського, Фірташа, Пінчука і Ахметова), так і замовних матеріалів про діяльність однієї політичної партії — «Опозиційного блоку». Вочевидь це ознака підготовки до місцевих виборів, на яких колишні регіонали сподіваються взяти реванш. У матеріалах «Інтера» та «України», де фігурує «Опозиційний блок» або опоненти власників, немає навіть натяку на баланс думок.

Протягом тижня ми зафіксували 54 замовні матеріали, з них 24 — на телеканалі «Інтер». Дещо менше — 20 — на «Україні», чотири на «1+1», по три — на СТБ та ICTV. Матеріалів з ознаками замовності у випусках новин о 19.00 5-го каналу та в новинах Першого національного не було.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
sobytiya.tv
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11230
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду