Суспільне мовлення в Україні: ​зробити швидко або якісно?

00:00,
12 Червня 2014
582

Суспільне мовлення в Україні: ​зробити швидко або якісно?

00:00,
12 Червня 2014
582
Суспільне мовлення в Україні: ​зробити швидко або якісно?
За законом, що набув чинності 13 травня​ цього року​, суспільне мовлення в Україні має запрацювати з січня ​2015 року. ​Вчорашнє обговорення продемонструвало: медіа​-​експерти ​поки ​мають розпливчасте уявлення, як виріш​ува​ти першочергові завдання​, а ​керівник​ НТКУ Зураб Аласанія взагалі не вірить у можливість підготувати​ся​ до запуску за відведений період.

«Нам потрібно зрозуміти: ми хочемо зробити швидко чи ми хочемо зробити якісно. Перехід з січня 2015-го року на суспільне мовлення буде недоречним, оскільки ми фізично не встигаємо», - вважає директор із правових питань МГО «Інтерньюз-Україна» Павло Моісеєв​, один з учасників вчорашнього круглого столу «Першочергові дії з впровадження суспільного мовлення в Україні»​.​

​​Ш​еф-редактор ​"​Телекритики​"​ Наталія Лигачова​ звертає увагу ​на те, що у дискусії про те, як розбудовувати суспільне мовлення, уникають обговорення важливих питань. Зокрема досі є невирішеною форма власності суспільного мовлення, не зрозуміло, що робити з НТКУ​ (ліквідувати чи реформувати​)​​, ​чи бу​де проводитись​ роздержавлення ОДТРК і що робити з їхнім майном.

Вчора під час експертної зустрічі ​проявилася ​неготовність деяких представників медіа переходити з державного мовлення на суспільне. Так, генеральний директор КДРТРК "Центральний канал" Олександр Савенко заявив, що буцімто на сьогодні медіаспільнота "не має права позбавити місцеву владу свого​ ​інформаційного важеля".​ Медіа-юрист​ Ігор Розкладай на це відповів, що "єдиним рупором місцевої влади має бути її прозорість".

Експерт Ради Європи Ів Саломон та член Європейської мовної спілки Девід Льюіс наголо​с​или на важливості для суспільства провести реформи у сфері мовлення до парламентських виборів. На думку Девіда Льюіса, хоча для України об​'​єднувати телебачення та радіо в одну організацію є нет​и​п​о​вим, слід обрати правильні шляхи і ​все-таки ​зробити це.

​У нашому матеріалі - найцікавіші фрагменти вчорашнього експертного обговорення.​

Діана Поладова, ВідеоТеКа

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
video.detector.media
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду