З 2011 року понад 250 осіб загинули через селфі — дослідження

BBC/Getty

За їх підрахунками, у цей проміжок часу було зафіксовано 259 смертей під час 137 нещасних випадків, пов’язаних із селфі. Середній вік усіх загиблих становить 22,94 року. Близько 72,5% від загальної кількості смертей припадає на чоловіків і 27,5% на жінок. Найбільша кількість смертельних випадків трапилася в Індії,  далі за статистикою йдуть Росія, США та Пакистан.

Дослідники також переглянули динаміку цього явища: в 2011 році було зафіксовано три смертельні випадки через седфі, а в 2016 році їх було вже 98, в 2017 році — 93. Найчастіше причиною смерті були утоплення (людей змивало хвилями у воду або вони падали за борти човнів), інциденти, пов’язані із транспортом (селфі перед рухомим потягом, за кермом автомобіля тощо), та падіння із високих місць (селфі на високих кручах, хмарочосах). У США люди часто гинули позуючи з вогнепальною зброєю для фото.

На думку науковців, справжня цифра може виявитися навіть більшою, адже не завжди причиною смерті вказується спроба зробити селфі в ризикованому місці. Вони радять адміністраціям природніх парків та популярних туристичних локацій запроваджувати «зони без селфі» в небезпечних місцях. Над дослідженням працювали чотири автори з Індійського інституту медичних наук та Індійського технологічного інституту Канпур.

Два роки тому схоже дослідження випустила група американських вчених. За їх даними, найбільше інцидентів припадало теж на Індію, Пакистан, США та Росію. Найчастіше випадки були пов’язані з падінням із висоти. 

comments powered by Disqus