Як фрилансерові домовлятися про платню

00:00,
18 Квітня 2011
1121

Як фрилансерові домовлятися про платню

00:00,
18 Квітня 2011
1121
Як фрилансерові домовлятися про платню
  Поради від тренера британської національної спілки журналістів Джоан Мелон та «Медіаграмотності».

 

Найголовніше – уникайте першим називати конкретні цифри. Навіть якщо вас про це питають, кажіть, що ви не маєте чітких тарифів на свої статті і використовуєте індивідуальний підхід. Спитайте, який бюджет на статтю є в розпорядженні потенційного роботодавця.

 

Дізнайтеся про гонорарну видання максимум, перш ніж пропонувати свої послуги. Сміятися у відповідь на озвучену суму стандартного гонорару некрасиво.

 

Наводьте приклади. Досить часто ставки залежать від якості журналістського тексту, ступеню відомості автора та просто його самопозиціювання. Якщо ви маєте вдалі приклади, коли вам платили багато, і на вас відверто тиснуть щодо цифри – назвіть її.

 

Користуйтеся нейтральною мовою. Гроші – об’єкт, навколо якого вирують пристрасті, але краще охолонути і уявити, що ви обговорюєте якийсь предмет, який спільно бачите у кімнаті. Гарячкування буде всім неприємне, і пряме питання «а скільки я за це отримаю?» чи «скільки ви мені заплатите»  - теж не з них форм, які прийняті у таких переговорах.

 

Поводьтеся впевнено. Виявляйте інтерес; водночас уникайте враження, що ця робота вас дуже цікавить – якщо вже дійшло до обговорення гонорару, імовірно, вас схильні найняти.

 

Не йдіть, поки не домовитеся про мінімальну конкретну суму. Хай краще це буде «ми платимо у вилці від Х до Y, мінімальний ваш гонорар буде Z», ніж  «такса ось така за тисячу знаків» - і потім обсяг вашої праці скоротять вдвічі.

 

«Медіаграмотність»

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
kleinezeitung.at
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду