У Ризі представили дослідження щодо російської пропаганди в країнах Балтії

Twitter

Про це повідомляє Естонська суспільна телерадіомовна корпорація (EER). Згідно з представленими документами, в Естонії та Латвії використовується однакова тактика для здійснення впливу. Дослідження охоплювало поширення фейкових новин протягом останніх двох років.

Як пояснив науковий співробітник Міжнародного центру оборони і безпеки Іво Юурвее, фейкові новини не є основним методом впливу. «Суть навіть не в брехні, а в постійній грі з контекстами, коли в основу беруться якісь факти або реальні події», - розповів він.

Дослідження також виявили активну пропагандистську діяльність, яка здійснюється через соцмережі. Член правління Центру стратегічної комунікації НАТ Дмитро Теперік розповів про іншу тенденцію, яку вдалося виявити. «В ході аналізу з'ясувалося, що Росія вважає себе лідером громадської думки серед росіян, що живуть за кордоном - і серед народжених в Радянському Союзі, і серед людей, які володіють російською мовою. Що стосується Швеції і Фінляндії, то там намагаються насадити думку про те, що приєднання до НАТО не піде їм на користь.

Нагадаємо, раніше Центр стратегічних комунікацій НАТО (Stratcom) опублікував доповідь, згідно з якою боти пишуть 84% російськомовних твітів про присутність НАТО у Балтії.

comments powered by Disqus