Соціальні медіа дають інтернет-виданням млявих читачів

00:00,
28 Квітня 2011
1190

Соціальні медіа дають інтернет-виданням млявих читачів

00:00,
28 Квітня 2011
1190
Соціальні медіа дають інтернет-виданням млявих читачів
Найбільш активні читачі приходять із пошукових систем, а користувачі фейсбука і твітера не дуже зацікавлені в читанні.

Інтернет-видання вже досить давно міряються частками трафіку з соціальних мереж (у нас сьогодні, наприклад, було 8%, а у вас?), сприймаючи цей показник як мірило інтегрованості у сучасний соціальний інтернет. SocialMediaToday пояснює: це не зовсім так. Компанія Outbrain дослідила мотивацію відвідувачів інтернет-видань і виявила, що ті, які приходять із соцмереж, є найменш активними й налаштованими на споживання контенту.

 

Усереднена структура прийшлої аудиторії інтернет-видань приблизно така: 41,5% приходить із пошукових систем,  31% - із інших інтернет-видань та сайтів, 17% - із порталів/агрегаторів, і лише 10,5% - із соціальних медіа. 42% посилань у соцмережах – на новини, 30% - на розважальний контент, 13% - на «жовті» матеріали, 10% - на матеріали, присвячені технологіям, і по 3% припадає на бізнесовий та спортивний контент.

 

Як виявилось, читачі, що приходять із соціальних мереж, менш зацікавлені в контенті, який переглядають, аніж представники всіх інших категорій. Вони переглядають менше сторінок і мають вищі показники відмови (що означає, що ці читачі із значно більшою ймовірністю, відкривши вашу сторінку, відразу її закривають). Чому так? Люди, що приходять із інших сайтів та інтернет-видань, імовірно, читали щось перед тим і, відтак, готові читати далі. Люди з пошукових систем шукають контент і знаходять його для того, щоб спожити (прочитати, подивитись, послухати).

 

Натомість, переходи з соціальних мереж часто робляться знічев’я – просто подивитись, що це за посилання радить френд (за це слід окремо подякувати скороченим лінкам, поширеним у твітері). Тож попри те, що медіафутурологи прогнозують, що в майбутньому основним полем поширення медіаконтенту будуть саме соціальні медіа, поки що вони – слабка ланка. До речі, згідно з цим дослідженням, головним засобом поширення та обміну посиланнями на публікації залишається електронна пошта.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду