Штучний інтелект створює менше ризиків для професій, ніж вважають люди — дослідження

Entrepreneur

Як пише BBC, зокрема у звіті порівнюються дані щодо можливого впливу штучного інтелекту на розвиток професій із попереднім дослідженням, проведеним Оксфордським університетом в 2013 році.  У дослідженні університету передбачалося, що штучний інтелект вплине на 47% робочих місць у США й на 35% - у Великобританії. Цей відсоток робочих місць перебувають у зоні ризику через те, що їх у майбутньому автоматизують й замінять новими технологіями протягом наступних 20 років.

Водночас у звіті OECD йдеться про вплив на 10% робочих місць у США й 12% у Великобританії. Організація вважає, що попередні прогнози перебільшували вплив AI, оскільки вони об’єднували в одну групу дуже широке коло професій зі схожими назвами. У звіті OECD ця особливість враховується. Тож на думку дослідників організації, менше професій будуть витіснені штучним інтелектом та роботами, ніж оцінювалося раніше.

Також за прогнозами OECD 32% існуючих професій суттєво зміняться через запровадження в них нових технологій.

В минулому році в Об'єднаних Арабських Еміратах призначили міністра першого в світі міністерства з питань штучного інтелекту. В ОАЕ повідомили, що призначення міністерства з питань штучного інтелекту є частиною прагнення країни бути на передовій глобальної технологічної революції, яка передбачає зокрема й будівництво поселень на Марсі до 2117 року.

MediaSapiens також писав про п’ять останніх ехнологічних тенденцій, що змінюють медіа. Серед них - і штучний інтелект.

comments powered by Disqus