Російське телебачення здатне посилювати антиросійську позицію - дослідження Нью-Йоркського університету

Російське телебачення здатне посилювати антиросійську позицію - дослідження Нью-Йоркського університету

09:30,
19 Травня 2015
2893

Російське телебачення здатне посилювати антиросійську позицію - дослідження Нью-Йоркського університету

09:30,
19 Травня 2015
2893
Російське телебачення здатне посилювати антиросійську позицію - дослідження Нью-Йоркського університету
Російське телебачення здатне посилювати антиросійську позицію - дослідження Нью-Йоркського університету
Автори:
Ад’юнкт-професор політології Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі Леонід Пейсахін представив результати дослідження «Вплив російського телебачення на українських виборців» 18 травня у Київській школі економіки (KSE).

Науковці використовували варіацію наявності аналогового телевізійного сигналу на українсько-російському прикордонні, щоб дослідити, як на політичну поведінку впливають російські медіа, котрі відверто виконують політичні задачі. Професор розпочав з різниці мовних термінів, якими оперують на телебаченні російському та українському відносно одних і тих самих явищ.

Географія дослідження охоплювала три області (3600 сіл): Харківську, Чернігівську та Сумську.

У деяких селах сигнал російського телебачення ловиться, а в сусідніх - ні.

Використовуючи дані про результати президентських та парламентських виборів 2014 року на рівні дільниць, а також парламентських 2012 року, Пейсахін виявив, що доступ до ефірного російського телебачення значно підвищує електоральну підтримку проросійських партій. Він пояснює: «Російське телебачення потрапляє в деякі села випадково і таким чином ми можемо порівняти людей, які нічим іншим один від одного не відрізняються. Ми вивчали поведінку виборців під час голосування і виявили, що у тих селах, куди російський сигнал випадковим чином потрапляє, люди голосують за проросійські партії на понад 12% більше, ніж в тих, куди не потрапляє».


Кому люди зрештою віддадуть свій голос – проросійській партії чи прозахідній – залежить від ряду факторів, зокрема: якості телевізійного сигналу, віддаленості від Росії, району, частки україномовного населення та частки міського населення.

Поляризація

Один з найцікавіших ефектів, який показало дослідження: меседжі російського телебачення переконують тих виборців, які вже мали проросійські настрої, але змушують ставитися до Росії ще гірше тих виборців, які мали прозахідні настрої.

Тож можна сміливо заявити, що перегляд упередженої інформації збільшує поляризацію виборців.

 «Ось цей електорат, якщо він отримує російський канал, дивиться російські новини, то замість того, щоб займати проросійську позицію – під впливом цього телебачення  – починає займати все більш і більш антиросійську політичну позицію»,  – говорить дослідник.

Яким є бекграунд дослідження? Пейсахін зазначає: «У результаті опитування, проведеного в березні 2014, виявилося, що 91% українців дізнається про новини з телебачення. З того часу мовлення 16 російських каналів заборонили по кабельному. Нині передача сигналу російських каналів здійснюється лиш через технологію аналогового телебачення неподалік від кордону з РФ».

 

Згідно з даними опитування «Протидія російській пропаганді в регіоні конфлікту», що проводив КМІС на замовлення ГО «Телекритика» у лютому, основним джерелом інформації про стан справ в Україні для мешканців південно-східних регіонів є телебачення: 83% дізнаються новини з передач загальнонаціональних каналів. Близько третини респондентів стверджують, що можуть приймати російський канал «РТР», такий самий показник в «НТВ» та «ОРТ», «РБК» «ловлять» 17%.

У грудні минулого року було опубліковане ще одне дослідження КМІСУ, результати якого розповіли, що жителі України у більшості переконані, що російські телеканали поширюють неправдиву інформацію про ситуацію в Україні: у західних та центральних областях так вважали 86%, у південних -  63%, на сході – 43%.

Усі фото - MediaSapiens

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду