Редакції вважають теми про ЄС нецікавими для аудиторії – дослідження

miamieuc.org

Як пише European Journalism Observatory, такі висновки за результатами свого дослідження «Висвітлення Європейського Союзу» виявилиДжон Ллойд (John Lloyd) і Крістіна Марконі (Cristina Marconi). Вони опитали журналістів та посадових осіб Євросоюзу і виявили, що медійники добре висвітлюють питання Європейського Союзу лише для еліти. Водночас широкий загал отримує замало інформації.

Згідно з дослідженням, внаслідок нещодавніх криз у ЄС, висвітлення подій із Брюсселю посідає важливе місце серед актуальних новин і стало більш цікавим. Водночас чимало журналістів та експертів не зовсім розуміють природи кризи у Європі та ЄС. Багато медівників зауважують, що складність фінансової та валютної кризи, та питання механізмів боротьби із цим – поза межами їхньої компетенції.

У звіті зазначається також, що новинні медіа переважно пишуть про те, що рішення ЄС означають для їхньої аудиторії, висвітлюють Євросоюз як доповнення до національної політики. Однак дуже рідко про ЄС кажуть як центр упливу в Європі. Виняток становлять зазвичай лише глобальні новинні ЗМІ.

Дослідники зробили висновок, що більшість брюссельських журналістів вважають, що чим більше в ЄС зростатиме вплив євроскептиків, тим більше ЄС ставатиме цікавим для медіа.  , зростатиме і його цікавість для медіа. Один із авторів звіту, старший науковий співробітник Інституту Ройтерз з вивчення журналістики і редактор Financial Times Джон Ллойд, каже: «Ми перебуваємо на порозі чудового часу для репортажів з Брюсселя. Обрано політиків, відомих своєю відвертістю і популізмом, любителів розпочинати суперечки і різко висловлюватись. Такі ситуації — це хліб насущний для журналістів, що намагаються захопити своїх читачів матеріалами про ЄС».

Проте, разом із таким оптимізмом, помітно, що у Брюсселі зменшується кількість преси, а журналісти, які залишаються, стають все більш скептичними та відокремленими.

За словами авторів дослідження, у перші десятиліття ЄС висвітлювали захоплено, бо вірили в його ідеали. Однак від 1980-их років публікації у пресі стають все більш негативними та критичними.

comments powered by Disqus