Пишучи про тероризм: речі, про які варто пам’ятати

00:00,
4 Травня 2011
1227

Пишучи про тероризм: речі, про які варто пам’ятати

00:00,
4 Травня 2011
1227
Пишучи про тероризм: речі, про які варто пам’ятати
Висвітлення «контртерористичних операцій» (фактично – війн) потребує особливої уваги до формулювань, інакше журналіст ризикує стати рупором пропаганди.

 

1. «Контртерористична операція» за межами власної країни – це фактично війна, навіть якщо її не оголошено. Це зручне формулювання прикриває суть подій. Особливо нелогічно воно звучить, якщо «операція» триває кілька років.

 

2. Завжди пам’ятайте, звідки ви берете інформацію. Отримати «досьє на терориста» від ЗМІ держави, яка проголосила його терористом і подати ці дані як факт – не журналістська робота, а безкоштовна ретрансляція ідеологічної інформації чужої країни. Намагайтеся шукати джерела з найменшими інтересами у регіоні.

 

3. Завжди є економічні причини, і у більшості випадків вони лежать на поверхні – у довідниках з геології та історії. Але і армії урядів, і їхні супротивники-бойовики зацікавлені у тому, щоб війна подавалася як видовищне шоу, де праві б’ються проти неправих. Не ведіться на зовнішній антураж, рийте глибше. Дві речі, які дійсно мають значення у кожному збройному конфлікті - це власне людське життя і наслідки війни для людей. 

 

4. Єдиний бік, на якому може собі дозволити стояти журналіст, висвітлюючи конфлікт – це бік мирних жителів, які постраждали. Решту висловлювань і обсяг представлення позицій треба вивіряти, аби не губити безсторонності і балансу представлення дій. 

 

5. Дуже ретельно перевіряйте імена жертв і факти загибелі людей. Тут ваша помилка може коштувати здоров’я чи навіть життя родичам.

 

6.  Краще присвятити ефірний час чи місце на шпальті розповіді про витоки конфлікту , ніж смакувати деталі нових озброєнь чи повторювати опис того, що і так видно на фото чи відео.

 

7. Краще пошукати пряму мову тих, хто перебуває на передовій чи постраждав від бойових дій, ніж давати беззмістовні пафосні цитати президентів і голів екстремістських угруповань. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
wordpress.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду