Підлітки надають перевагу YouTube, а не Facebook – дослідження

Дослідження на предмет, які вебсайти користуються найбільшою популярністю серед молоді, проводили у липні. На це питання відповіло 4 014 респондентів.

Під час опитування з’ясувалося, що Facebook залишається улюбленим сайтом у 41,6% 12-15-річних. Минулого року ресурс зайняв лідируючі позицій у цій віковій групі.

Найпопулярнішим сайтом серед усіх підлітків зараз є YouTube. За нього проголосувало 50% опитаних, тоді як за Facebook – 45,2%.

Підліткові уподобання щодо інтернет-ресурсів розподілилися наступним чином: Amazon – 27,8%, Google - 25%, Twitter - 19,5%, Yahoo - 12,1%, eBay - 10,7%, Tumblr - 12,3%. Слід зауважити, що опитуваних просили назвати п’ять улюблених сайтів, тому цифри в сумі не становлять 100%.

Ці дані ілюструють заяву Facebook від минулого тижня, коли її керівництво мусило визнати, що ресурс втрачає аудиторію «молодших тінейджерів». Що відразу відобразилося на ціні акцій компанії.

Проте, як показує дослідження, Facebook все ще тримає свої позиції серед 20-річних. Це найпопулярніший ресурс у 55% опитаних. На другому місці – Amazon, 37,5%.

Трохи побільшало прихильників у Twitter. У віковій групі від 12 до 29-ти мережу мікроблогів найулюбленішою назвало 16,5% респондентів (минулого року таких було 14,1%).

«Так, ці результати показують, що Facebook дещо втратив свої позиції, але не треба упускати той факт, мережа залишається популярним серед усіх опитаних нами, а це молодь від 12 до 29 років» - вказує Роб Келлендер (Rob Callender), директор програми молодіжних досліджень The Futures Company.

У компанії припускають, що причиною зниження популярності Facebook серед підлітків є не стільки «батьківський контроль» (існує думка, що тiнейджери не почуваються комфортно в мережі, оскільки там за ними можуть слідкувати їхні френди-батьки та френди-родичі), як те, що за останній час мережа просто не набрала достатньої кількості нових користувачів.

Тим часом, як учора повідомив MediaSapiens, наприкінці цього тижня має з’явитися нова соціальна мережа, цільова аудиторія якої - саме підлітки. Одним із інвесторів проекту виступив 19-річний твіттероман Джастін Бібер. 

comments powered by Disqus