Джерелом найбільш об'єктивної та повної інформації про євромайдан є інтернет-медіа - АУП

АУП опитала 64 експерти, серед яких - науковці, викладачі, медіааналітики, журналісти, редактори видань, представники недержавних організацій, пов’язаних з діяльністю медіа та інші медіаактивісти. Вони оцінили повноту та достовірність висвітлення подій навколо Євромайдану.

Так, друкована преса за середнім показником «повнота висвітлення» отримала 3,2 бали за п’ятибальною шкалою, телебачення - 3,6, радіо - 2,8, Інтернет – 4,7 бали.

При цьому достовірність матеріалів у газетах та радіо новин експерти оцінили у 2,9 бали, телерепортажів - у 3,1 бали. Достовірність інформації у мережі інтернет отримала 4,1 бали.

Так само інтернет став лідером за інтенсивністю використання (4,4 бали), але програв за показником масштабності охоплення аудиторії (46%).

На думку опитаних, загальноукраїнські канали повернулись до практики цензурування і замовчування подій, тому інтернет дає максимальну можливість довідатись про усі протестні акції, що відбувалися в Києві та обласних центрах.

Але хоча довіра аудиторії до традиційних ЗМІ падає, телебачення все ще залишається основним джерелом інформації в Україні в невеликих містах та селах. Показник охоплення аудиторії для телебачення склав 71%, а інтенсивність його використання мало відрізняється від інтернету - 4,1 бали.

Для порівняння наведено дані соціологічних досліджень (Демократичні ініціативи з посиланням на Інститут соціології; GfK, 2012) щодо масштабу аудиторій різних медіа, динаміка якого рухається у бік зростання користувачів інтернет-медіа за рахунок скорочення читачів преси

Експерти зауважили, що інтернет-медіа (а також соціальні мережі та блогосфера) забезпечили найвищу, порівняно з телебаченням і радіо, оперативність та інформативність, особливо у перші дні протестних акцій.

Тому, на думку Академії української преси, забезпечення відкритого доступу до найоб’єктивнішої, найповнішої та найшвидшої інформації є складовою боротьби проти порушення конституційних прав громадян на отримання інформації, проти маніпулятивних методів та примітивізації інформпродукту. Тільки завдяки інтернет-медіа громадяни зможуть опиратися інформаційному диктату, зокрема в нових умовах, коли Верховна Рада України прийняла ряд жорстких норм, що зокрема стосуються поширення наклепів у ЗМІ, невиконання провайдерами вимог щодо обмеження доступу до сайтів, діяльності інформагентств без державної реєстрації.

Інтернет, соціальні мережі зводять нанівець всі потуги замовчувати правду про події в Україні, вважають в АУП. Не в останню чергу тому, що безпосередні особисті зв’язки та повідомлення, розповсюджені цими каналами, є однимі з важелів справжньої масової комунікації. Поєднуючи в собі оперативність, інтерактивність, вміщуючи все більше каналів медіа та соціальних медіа, де творцями виступають самі читачі, інтернет-простір стає не лише інформатором та агентом соціальних змін, але й аналогом повноцінного середовища існування сучасної людини. Збереження та поширення його впливу – найголовніший виклик національного медіапростору, зазначається на сайті АУП.

Повну інформацію про це опитування дивіться на сайті АУП.

comments powered by Disqus