Думка: 140 символів у твітері – досить, збільшувати ліміт не треба

00:00,
22 Лютого 2011
1279

Думка: 140 символів у твітері – досить, збільшувати ліміт не треба

00:00,
22 Лютого 2011
1279
Думка: 140 символів у твітері – досить, збільшувати ліміт не треба
Подовжувачі твітів вбивають саму ідею мікроблогу

 

Полемізуючи з автором статті «Чому твіти мають бути довшими за 140 символів», азійський редактор thenextweb.com Френсіс Тан дослідив історію питання і дійшов до витоків. На його переконання, масове застосування аплетів-подовжувачів поля меседжу, на кшталт twitlonger у веб-версії твітеру та deck.ly у клієнті Tweetdeck, знищує саму суть сервісу мікроблогів.

 

Твіт не випадково обмежений саме 140 символами, нагадує Тан, адже це ліміт смс. Твітер починався як безкоштовний та легший у користуванні аналог смс-чату, а до формату смс усі давно звикли.

 

Функціонал твітера містить у собі проблему юзабіліті у випадку довгих твітів – треба щоразу робити зайвий клік. Але принадність мікроблогів полягає саме в тому, щоб читати довжелезну стрічку, нікуди не клікаючи. «Я радше клікну на кілька корисних лінків, ніж відкриватиму і потім скролитиму чиїсь довгі висловлювання», - зауважує автор. Маєте що сказати – то вчіться викладати суть коротко.

 

Прибічник збільшення ліміту Річард МакМанус закликає адміністрацію Twitter задля залучення ширшої аудиторії відмовитися від обмеження у 140 символів, але при цьому «відстежувати ситуацію, аби не допустити глибоких змін у поведінці користувачів». Здається, що він суперечить сам собі і сам собі не до кінця вірить.

 

Доти, доки користувачі привчені до обмеження кількості символів, зростання аудиторії твітера триватиме. Наприклад, у 2010 вона складала майже 200 мільйонів користувачів, проте 80% з них опублікували менше 10 повідомлень, 40% з цих 80% - взагалі жодного. При цьому зростання аудиторії було – понад 6 мільйонів на місяць. Було б нерозумно лишати це поза увагою.

 

«Китайці можуть чіткіше висловлюватися, бо мають простір для 140 ієрогліфів-слів, а не символів». Так, але треба бути креативним та кмітливим, щоб умістити меседж у меншу кількість символів. Проблеми?  Спробуйте Thsrs – він допомагає знайти коротші синоніми (англійською – прим. ред.).

 

«Безлімітний» твітер буде простіше просувати серед мейнстрімових користувачів. Це прибере бар’єри для початківців – вважає МакМанус. Тан переконаний у протилежному. Довгі твіти зроблять сервіс не лише нудним, але й недоступним для мобільних користувачів, а таких понад 40%.

 

«Медіаграмотність» via Opzarkol

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду