Більшість українців дізнаються новини з каналів Коломойського й Фірташа

Більшість українців дізнаються новини з каналів Коломойського й Фірташа

14:10,
16 Грудня 2015
5471

Більшість українців дізнаються новини з каналів Коломойського й Фірташа

14:10,
16 Грудня 2015
5471
Більшість українців дізнаються новини з каналів Коломойського й Фірташа
Більшість українців дізнаються новини з каналів Коломойського й Фірташа
Автори:
Джерелом новин для більшості українців залишаються телеканали «1+1» та «Інтер».

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною агенцією «Фама» на замовлення Lviv Media Forum і Школи журналістики УКУ.

На новини українці в середньому витрачають по одній годині на день. Лише п’ять відсотків не слідкують за медіа взагалі.

Основним джерелом новин в Україні залишається телебачення. Щодня інформацію з телеекранів споживають майже 90 відсотків аудиторії. Більше третини українців мають улюблений новинний телересурс. Найпопулярнішою серед українців програмою є новини на «1+1». «ТСН» назвали майже половина опитаних. Понад третина обирають «Подробиці» на каналі «Інтер».

Другим за пріоритетністю джерелом новинної інформації є онлайн-медіа. Інтернет-ресурсами цікавляться понад половина опитаних. На новинні сайти українці здебільшого переходять з російських соцмереж «Вконтакте» і «Одноклассники».

Читають «Українську правду», «»Цензор.НЕТ», «Кореспондент.net», «Обозреватель».

Більш як третина аудиторії продовжує читати друковану пресу, віддаючи перевагу регіональним виданням.

Рідше новини слухають по радіо. Аби отримату свіжу інформацію, приймачі вмикають чверть українців. Сім відсотків слухачів – аудиторія, яка звикла називати радіо «брехунцем» або «колгоспником».

Інфографіку підготували на основі дослідження «Конфлікт у медіа & Медіа в конфлікті» соціологічної агенції ФАМА на замовлення Lviv Media Forum і Школи журналістики УКУ за пітримки посольства Великобританії в Україні.

Раніше MediaSapiens писав, що переважна більшість громадян України вважає, що провідні українські ЗМІ належать олігархам і це негативно впливає на виконання журналістами своєї місії – об’єктивно висвітлювати події. 

71% опитаних українців дали ствердну відповідь на запитання «Чи вважаєте ви, що провідні ЗМІ належать українським олігархам, і це негативно впливає на виконання журналістами своєї місії?». Лише 11% респондентів не погодилися із цим твердженням, а 17% громадян не визначилися із відповіддю. Найбільший відсоток тих, хто поділяє цю думку, серед опитаних із вищою освітою (76%), а найменший – серед співвітчизників із середньою спеціальною (65%) та початковою чи базовою середньою освітою (67%).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
uapress.info
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду