Автори Вікіпедії стали шкодити більше

00:00,
16 Квітня 2011
1329

Автори Вікіпедії стали шкодити більше

00:00,
16 Квітня 2011
1329
Автори Вікіпедії стали шкодити більше
Реєструються, щоб зіпсувати чужу роботу, 23%, хоча більшість усе ж робить корисний внесок у ресурс.

Є щось надприродне в тому, що Вікіпедія – вільна енциклопедія, відкрита для редагування кожному, хто зареєструвався, - зберігає досить високу якість своїх статей попри одвічний потяг людського роду до руйнування. Як свідчить інформація, наведена ReadWriteWeb,  більшість новозареєстрованих користувачів усе ж приходять, щоб робити ресурс якіснішим, одначе за останні сім років актів вандалізму істотно побільшало, а якісних правок поменшало.

 

Оцінивши за п’ятибальною шкалою якість перших змін, які вносять у статті англомовної версії ресурсу щойно зареєстровані нові користувачі, співробітники Wikimedia – компанії, що підтримує Вікіпедію – зробили висновок, що  23,2% правок являють собою акти вандалізму (наприклад, дописані у статтю «Виктор Цой» слова «подавился мацой», знищення статей і т.п.). 19,4% правок є  низькоякісними, 46,5% - прийнятної якості. Якість 10,3% правок є вищою за середню, близько 1% правок – блискучі.

 

Для порівняння, 2004 року частка актів вандалізму щойно зареєстрованих користувачів становила 3-4 відсотки. Низькоякісних правок було 22,5%, прийнятної якості – 49,5%, якості, вищої за середню – 24,3%. Частка правок, які у Wikimedia оцінили як блискучі, практично не змінилась.

 

Хоч це дослідження й має занадто малу вибірку (155 користувачів), аби бути репрезентативним, усе ж його результати показові. Разом із тим, слід ураховувати, що темпи приєднання до команди дописувачів Вікіпедії зросли приблизно в 30 разів – з 60 осіб на день у 2004-му до 1800 у 2011-му. Незважаючи на зростання відсотку шкідливих правок, у Вікіпедії задоволені тим, що більшість авторів усе ж роблять корисний внесок у ресурс, і не планують поступатись відкритою участю в редагуванні статей.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
wikipediavandalism.tumblr.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду