Мінкультури та «Вікімедіа Україна» оголошують конкурс статей та фотографій про культурну спадщину Криму 25 червня 2015

Єдність.ІНФО

Під час конкурсу будуть проводитися віківишколи для бажаючих навчитися редагувати Вікіпедію, особливо важливими цільовими групами ємузейники, пам’яткознавці, студенти-мистецтвознавці тощо. Будуть доступні відеоуроки та інші навчальні матеріали.

Конкурс проходитиме з 26 червня по 31 серпня 2015 року включно. Цей конкурс статтей — продовження фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки», ідеєю якого є збір фотографій об'єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії. За можливості буде також організовано паралельне створення статей англійською та кримськотатарською мовами.

У рамках конкурсу можна створювати статті про культурні установи (музеї, галереї тощо), видатних пам’яткознавців, пам’яткоохоронців, музейників тощо.

Таким чином конкурс має охопити такі теми (номінації):

· «Пам'ятки Криму» — об'єкти культурної спадщини України в Криму (з визначеного списку);

· «Крим в обличчях» — про видатних осіб (науковців) культурного пласту;

· «Рухомі пам'ятки Криму» — музейне багатство Криму;

· «Культурна установа Криму» — про культурні організації та установи Криму.

Паралельно в україномовній Вікіпедії відбуватиметься місячник створення статей про Крим.

Визначення та нагородження переможців планується у вересні 2015 року (Київ).

Україномовна Вікіпедія містить майже 4 тисячі статей про Крим, тоді як російською — майже 9 тисяч, англійською — 2 тисячі, польською — півтори тисячі.

На території Кримського півострова знаходиться один об’єкт всесвітньої спадщини «Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора (V ст. до н.е. – XIV ст. н.е)». До списку історичних населених місць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 № 878, внесено 401 населений пункт, з них 29 розташовані на території Кримського півострова.

Крім того, на території Кримського півострова розташовано 6 історико-культурних заповідників, з них Національний заповідник «Херсонес Таврійський» (м. Севастополь) та Відділ Національного заповідника «Софія Київська» - «Судацька фортеця» (м. Судак) відносяться до сфери управління Міністерства культури України.

В музеях АР Крим зберігається 917 477  музейних предметів та 320 163 в музеях м. Севастополь. Загалом на території Кримського півострова розташовані 9,93 % відсотків музейних закладів України.

comments powered by Disqus