Зупинити мить

Зупинити мить

00:00,
20 Червня 2012
2005

Зупинити мить

00:00,
20 Червня 2012
2005
Зупинити мить
Зупинити мить
500 раритетних експонатів, понад 200 тисяч відеосюжетів, великий фотоархів та фотолабораторія – надбання оновленого унікального Музею фотожурналістики й фототехніки в Донецьку.

В Донецьку є місце, де кожен охочий може зануритися в цікавий світ фотомистецтва. Ідеться про унікальний Музей фотожурналістики й фототехніки, заснований заслуженим журналістом України Олександром Вітковим на пам’ять про батька – видатного фотокореспондента Бориса Мойсейовича Віткова.

Наприкінці травня 2012 року відбулось урочисте відкриття оновленої оригінальної експозиції. Це проект Донецького обласного благочинного фонду «Наследие» імені Бориса Віткова за підтримки Донецької міської ради та Донецької обласної спілки журналістів НСЖУ. Історія музею почалася 2008 року. Над створенням експозиції працювали п’ять років.

85 кв м музею прокладають перед відвідувачами шлях із сучасності до початку ХХ століття. Це книга фотожурналістики Донецького регіону, на сторінках якої написано прізвища видатних фотокореспондентів. Серед них відомі всьому світові Борис Вітков, Лев Азріель, Євген Халдей, Юхим Комм, Григорій Навричевський та багато інших. Експозиція пропонує не тільки докази їхнього професіоналізму – унікальні фотознімки, але й знайомить із особистостями фотокореспондентів, їхнім внутрішнім світом і поглядами на фотографію та життя, яке вона зображає.

У музеї також представлено колекцію раритетної та сучасної фотоапаратури. «Фотокор», «Москва», «Искра», «Київ», «Зенит», «Зоркий», «Любитель», «Смена», «ФЭД» – це далеко не весь перелік вітчизняної та зарубіжної фототехніки, яку відтепер може побачити кожен. Загалом у колекції налічується 500 екземплярів фотоапаратури з аксесуарами та анотаціями до неї.

Відеокаталог – ще одна оригінальна ідея експозиції, для її втілення придбано плазмовий телевізор та DVD-програвач, за допомогою яких відвідувачам демонструватимуть фотокліпи про різні історичні періоди та події. Тим паче, що є з чого обирати. Тут зібрано понад 200 тисяч відеосюжетів, і робота над подальшим поповненням колекції не припиняється.

У музеї є й власна фотолабораторія, де можна не тільки проявити фотоплівку, але й віддрукувати фотографії.

Фотоархів музею налічує велику кількість знімків не тільки професіоналів, але й звичайних мешканців України, і його поповнюють. Кожен, хто має знімки важливих моментів історії, подій, видатних особистостей, може зробити свій внесок у цю важливу справу.

Кращого місця для тих, хто хоче розширити свої знання про фотожурналістику Донеччини, не знайти. Велика бібліотека пропонує відвідувачам твори про фотомистецтво та її представників. Але не тільки. Це ще й джерело знань про історію Донецького краю, про події, що формували його майбутнє. Тож недарма сюди, на вулицю Шекспіра, 11, протоптали стежку майбутні журналісти – студенти кафедри журналістики Донецького національного університету, інші юнаки й дівчата, які цікавляться фотографією.

Карина Дядьо, студентка Донецького національного університету

Фото з архіву музею

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду