Журнал New Yorker пожартував, що КНДР не може запустити ракету через проблеми з Windows 8

Американський журнал New Yorker 11-го квітня опублікував на своєму сайті пародійну новину. У  ній йшлося про те, що у Північній Кореї не змогли запустити балістичну ракету через збої у роботі нової операційної системи Windows 8.

У вихідних даних замітки вказаний  Пхеньян, проте насправді матеріал є авторською колонкою Енді Боровіца (Andy Borowitz) – відомого американського гумориста. У 2001 році він відкрив рубрику у New Yorker Borowitz Report, де регулярно публікує сатиричні новини. Завдяки  цій колонці журналіст отримав першу нагороду за гумор від National Press Club.

Боровіц написав, що через проблеми з Windows запуск ракети відкладений на невизначений час. «Аналітики вважають, що ця заява дає можливість побачити зсередини проблеми північно-корейської ракетної програми, яка ще минулого року використовувала Window 95», - імітуючи стиль повідомлень подібної тематики, пише Боровіц. Крім того, гуморист додав, що лідер КНДР Кім Чен Ин розлютився через таку ситуацію і заявив, що може оголосити війну Microsoft.

Тема замітки актуальна, адже зараз у КНДР спостерігається напруженість, і повідомлялось, що країна готується здійснити випробувальний запуск балістичної ракети. Очевидно, через це багато російських та українських  ЗМІ сприйняли серйозно замітку та опублікували новини на кшталт «Windows 8 зірвала запуск ракети»,   не вказавши, що матеріал New Yorker розміщений у сатиричній рубриці.    

В українському та російському інтернет-просторі останнім часом часто публікуються фейкові новини: чи то через неуважність журналістів, чи інтернет-жарти – створюються також рейтинги подібних новин (читайте про це у публікації MediaSapiens «Топ-8 фейкових новин українського інтернету»). 

comments powered by Disqus