Як стати незамінним: 10 порад журналістам-фрилансерам

00:00,
6 Травня 2011
1644

Як стати незамінним: 10 порад журналістам-фрилансерам

00:00,
6 Травня 2011
1644
Як стати незамінним: 10 порад журналістам-фрилансерам
Від Шона МакМануса, автора книги «Журналістська кар’єра».

Шон МакМанус, автор книги  Journalism Careers - Your questions answered, дає журналістам-фрилансерам, які прагнуть досягти успіху, такі поради:

 

1. Контактуйте з редакторами безпосередньо. Вони не ходять і не шукають фрилансерів, це вам треба їх шукати. Для найшвидшої комунікації не соромтеся телефонувати: у заваленого роботою редактора листів у скриньці може бути стільки, що про ваш він забуде.

 

2. Пропонуйте ідеї, а не свої знання і вміння. Редактори не наймають журналістів, вони купують матеріали. Демонструйте свої знання формулюванням свіжої та цікавої теми для матеріалу.

 

3.   Визначте, чому саме ви – та людина, яка найкраще висвітлить запропоновану тему. Розкажіть про це редакторові.

 

4.  Поводьтеся як ділова людина – узгодьте гонорар, питання авторських прав та терміни розрахунків заздалегідь. Надавайте реквізити для оплати вчасно.

 

5. Не зривайте дедлайни. Середньої якості стаття, отримана вчасно, більш цінна для редактора, ніж дуже дуже хороша, отримана запізно.

 

6. Спеціалізуйтеся. Оберіть сферу своєї компетенції та будуйте професійну репутацію в ній.

 

7.  Зустрічайтеся з інноваторами. Відвідуйте заходи, де формуються тенденції розвитку вашої сфери, ловіть нові ідеї для матеріалів просто там. Зустрічайтеся також із редакторами, хай вони розкажуть вам, що потрібно їхнім виданням, які формати і теми актуальні.

 

8. Набувайте додаткових навичок. Навчіться робити знімки професійної якості – і зможете продавати статті одразу з фото. Підтягніть мову й стилістику – зможете просити вищі гонорари, бо видання економить на вичитці.

 

9. Читайте. Читайте якомога більше текстів того видання, якому ви пропонуватимете співпрацю, інших якісних текстів, які підніматимуть рівень вашого письма.

 

10.  Об’єднуйтеся. Станьте членом профспілки чи іншої організації, до якої входять ваші колеги. Це дасть виходи на редакторів, зв’язки з експертами та підтримку у разі виникнення проблем. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
amywillis.files.wordpress.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду