Вийшла книга-інструкція, як шукати інформацію в архівах спецслужб

00:00,
11 Квітня 2012
1100

Вийшла книга-інструкція, як шукати інформацію в архівах спецслужб

00:00,
11 Квітня 2012
1100
Вийшла книга-інструкція, як шукати інформацію в архівах спецслужб
Презентацію книги «Право на правду. Порадник із доступу до архівів» провела вчора у Києво-Могилянській академії команда авторів, яка в 2008-2010 роках розсекречувала архіви КДБ, повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

Підготоване видання «Право на правду. Порадник із доступу до архівів» істориком Володимиром В’ятровичем, юристом Вітою Лошак, а також експертами з питань доступу до архівів Ігорем Куликом та Аліною Шпак.

«Де знайти відомості про родичів, засуджених в часи СРСР? З чого почати пошук і як правильно написати запит в архів? Якими є право і практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном? Які саме українські архіви зберігають відомості про політичні репресії та визвольний рух?ї», — на ці питання зможуть отримати відповідь читачі «Права на правду».

«Архіви комуністичних спецслужб — це можливість для кожного знайти інформацію про рідних і близьких, загублених у бурхливому ХХ столітті, для історика — реалізувати творчі амбіції, першим відкриваючи секрети найбільшої країни Європи із найменш вивченим минулим, журналісти можуть допомогти людям побачити сьогодення в минулому, а минуле в сьогоденні, а письменники — «відкопати» безмір драматичних сюжетів для майбутніх бестселерів», − відзначає Володимир Вʼятрович.

Практичний порадник розроблено Центром досліджень визвольного руху в рамках проекту «Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», поширюється безкоштовно, електронну версію можна скачати тут.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Newsland
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду