Відрізніть справжнє обличчя від творіння нейромережі у новій грі від Platfor.ma

OpenNET

Алгоритм, за яким працює сайт ThisPersonDoesNotExist, отримав назву StyleGAN. Основною системи стали дві нейромережі: перша з них генерує портрети на основі двох тисяч реальних фотографій. Друга ж вибирає найкращі варіанти та демонструє їх вам. Чи можливо відрізнити справжні обличчя від створених алгоритмом? Перевірити пропонує видання Platfor.ma.

Оскільки тест з нелегких, пропонуємо звернути увагу на такі особливості згенерованих зображень:

  • фон — у згенерованих зображеннях він зазвичай розмитий і виглядає нереалістично;
  • зуби — у деяких моделей зуби згенеровані нечітко;
  • прикраси  — на сережках та капелюхах можна помітити “дірки”;
  • вуха та очі — на створених алгоритмом людських головах вони розташовані несиметрично.

Базова структура алгоритму була розроблена компанією Nvidia. Поки сервіс здобув популярність завдяки генерації саме людських облич, але в майбутньому алгоритм може навчитися генерувати будь-які зображення. Як пише The Verge, дослідники вже експериментують з іншими форматами зображень, включаючи шрифти, графіті і навіть персонажів аніме.

Втім, дана технологія може вийти за межі простої розваги і стати одним з інструментів глибинних фейків. Тим паче, що у своїй ніші вона не одна — MediaSapiens вже писали про штучний інтелект, який зміг підробити відео з танцями.

Нагадуємо, що ще одну цікаву гру нещодавно підготувало інтернет-видання Texty.org.ua разом з Інститутом масової інформації (ІМІ). Вона отримала назву “Маніпулятор” та присвячена маніпуляціям у ЗМІ.

 

comments powered by Disqus