Вчені довели, що з віртуальних носіїв інформація сприймається не гірше, аніж з паперових

00:00,
25 Жовтня 2011
1488

Вчені довели, що з віртуальних носіїв інформація сприймається не гірше, аніж з паперових

00:00,
25 Жовтня 2011
1488
Вчені довели, що з віртуальних носіїв інформація сприймається не гірше, аніж з паперових
Журнал Science Daily опублікував результати першого у світі дослідження сприйняття інформації з різних типів носіїв. Як з’ясували вчені, з віртуальних джерел інформація сприймається не гірше, аніж із паперових.

Науковці Підрозділу з медіаконвергенції Майнцського університету імені Йогана Гутенберга (Media Convergence Unit of Johannes Gutenberg University Mainz) запропонували молодим та літнім людям по черзі читати електронну книгу з планшету iPad, платформи для читання електронних книг Amazon Kindle-3  і традиційну друковану книгу.

«Електронні книги і гаджети для їх читання відіграють все більш вагому роль у світовому книжковому бізнесі. Однак, наприклад, у Німеччині до електронних книг та гаджетів, за допомогою яких їх можна читати, ставляться доволі скептично. Ми ініціювали це дослідження з метою з’ясувати, чи є підстави для подібного скептецизму», – відзначає один із ініціаторів дослідження, професор Штефан Фюссель (Stephan Füssel).

Учасники дослідження читали тексти на різноманітних носіях, у той час як лікарі фіксували навантаження на очі за допомогою електроенцефалограми. Після цього вчені аналізували загальне розуміння суті тексту, засвоєння інформації та відгуки учасників щодо їх відчуттів.

Книги у iPad та Amazon Kindle. Фото: MediaSapiens.

Майже всі учасники дослідження одностайно стверджували, що їм більш комфортно читати друковану книгу. Однак подібні відгуки не співпали із фактичними даними лікарів, які свідчили, що з екрану iPad інформація засвоюється легше.

Крім того, учасники літнього віку продемонстрували більш високу швидкість читання з планшету.

Також дані дослідження підтвердили, що в аспекті загальної продуктивності засвоєння інформації різниці між читанням з паперу та електронного носія немає.

«Таким чином ми продемонстрували, що суб’єктивне надання переваги друкованій книзі не є показником того, наскілько швидко та продуктивно обробляється інформація», – резюмує професор Маттіас Шлесевський (Matthias Schlesewsky).

Джерело Science Daily

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Epicenter
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду