В Україні запустили дистанційний курс та онлайн гру з медіаграмотності

Навчальна програма дистанційного курсу та онлайн гри базується на матеріалах посібника з медіаграмотності громадян, який є результатом співпраці між трьома організаціями: IREX, Академія Української преси та StopFake.

Як зазначають автори, після проходження дистанційного курсу «Медіаграмотність для громадян», користувач зможе зрозуміти принципи роботи медіа та механізми їх впливу, аналізувати свій медіапростір,  розвинути навички критичного мислення, дізнатись про механізми  і наслідки використання стереотипів та мови ворожнечі у ЗМІ тощо.  Курс складається із трьох блоків: «Інформація та мас-медіа», «Маніпуляції та боротьба», «Мова ненависті».  

Також на сайті можна пройти гру «Медіаграмотна місія».

Дані продукти є результатами проекту «Програма медіаграмотності для громадян», який виконувався за підтримки глобального фонду миру та безпеки, уряду Канади (DFATD Canada).

Проект «Програма медіаграмотності для громадян» тривав з липня 2015 року до березня 2016 року.  Основним способом підвищити медіаграмотність були тренінги, що проходили у 14 областях України. Проект концентрувався в першу чергу на східних та південних областях. Всього у тренінгах взяли участь більше 14 тис. громадян.

 

comments powered by Disqus