У пошуках новин

У пошуках новин

00:00,
17 Вересня 2012
1439

У пошуках новин

00:00,
17 Вересня 2012
1439
У пошуках новин
У пошуках новин
З яких джерел ми отримуємо новини? Вуличне опитування громадськості (ВІДЕО).

Щоб знайти відповідь на це просте запитання, ми пішли гуляти містом, попередньо озброївшись відеокамерою. По дорозі зустріли дуже різних людей: від молодої дівчини-неформалки до німецького бізнесмена, який приїхав до Києва у справах.

Олексій і Людмила мотиляють ногами і теревенять про своє, зручно вмостившись на сходах Андріївського узвозу. Їм по 20 з хвостиком, вони не дивляться телевізор. Взагалі. А друковане слово визнають лише у книгах – жодних газет і журналів.

- Новини читаємо тільки в iнтернеті, і лише тому, що цього потребує моя робота, – виявляється, Олексій працює у сфері медіа. Людмила підтримує хлопця, киваючи головою.

- Хіба що NewsOne – єдиний канал, який ми дивимось, та і той – лише ввечері, – додає дівчина.

Обоє – прихильники продукції Apple, демонструють свій iPhone і кажуть, що користуються iPad.

З кафе на шумному перехресті у центрі Києва виходить молодий хлопець. На ньому – бежевий діловий костюм та шовкова краватка. Все підказує нам, що новини бізнесу та політики цікавлять його у першу чергу.

- Я рідко читаю газети, в основному користуюсь новинними інтернет-порталами: UBR, «КоммерсантЪ», Bloomberg. Зрідка читаю друковану версію того ж «КоммерсантЪ», Forbes, «Эксперт».

Юрій тримає у руках смартфон HTC, на якому він активно юзає економічні додатки та перекладачі. Часу на телебачення у нього майже немає. Коли випадає нагода, все, що споживається з блакитного екрану, сам хлопець називає «развлєкаловкою».

Увечері на Софійській площі в усіх напрямках поспішають люди. Лише статний блондин Аксель кілька хвилин стоїть посеред людського потоку, вдивляючись в екран свого Blackberry – ще одного конкурента Apple та HTC.

- Я дивлюсь новини BBC. Щоб знайти потрібну інформацію, гуглю. Читаю багато друкованої періодики, наприклад, Financial Times, Wall Street Journal, німецькі видання, такі як Spiegel.

Чоловік користується усіма можливими мобільними пристроями: смартфоном, ноутбуком, планшетом.  Інтернет для нього – у топі джерел інформації. Навіть BBC він частіше дивиться через мережу, аніж по телевізору.

Пара спускається Андріївським, роздивляючись старовинні будинки. Володимир та Галина – сім’я, тому все роблять разом. Навіть новини шукають і переглядають на одних і тих самих сайтах. Вони не дивляться телебачення і не читають газет.

- Я все роблю, як чоловік, – каже Галина, піддакуючи після кожної репліки Володимира.

Старший за дружину більше ніж на 20 років, він - просунутий користувач iнтернету.

- Все читаємо в Інтернеті, наприклад, сайти «Русская линия» або «Спецназ». Вони є об’єктивними. А от офіційній та україномовній пресі я не довіряю. Там дуже багато брехні і у черговий раз відбувається насадження української мови.

Підхід Володимира у виборі ЗМІ – ґрунтовний. По-перше, жодних україномовних видань та сайтів, по-друге, обов’язкова перевірка власника медіа.

- Якщо це якийсь олігарх, або як у «Дзеркалі тижня», що існує за американські кошти, то я розумію, що там публікується самісінька брехня.

Для цієї пари комп’ютер – основний зв’язок із зовнішнім світом.

- Та який комп’ютер? Ось у дітей моїх  він є, – каже 75-річна Галина, яку ми зустріли за в’язанням у руках на Андріївському узвозі.

Газети і телебачення – основні постачальники новин для неї, і ніякого iнтернету.

- Я живу на Подолі, тут є телевізійна вишка, але сигнал не доходить. Тому ловить лише кілька каналів: Перший, «Україна», «1+1» та «Інтер», іноді – «2+2». Решту дивитись неможливо, – розповідає жінка.

Газет-журналів вона не купує, читає лише те, що кидають у поштову скриньку: «Вечірній Київ», газету «Неділя».

І якщо Тамара дивиться хоч якісь новини, то представниця молодого покоління Вікторія зневажає новинний світ. Її ми також зустрічаємо на Андріївському узвозі. Віка – не сама, вона йде вулицею, тримаючись за руки з дівчиною трохи старшою за себе. Кеди, смугаста футболка, виголені скроні – молоду неформалку більше цікавить духовний світ, аніж світ, створений медіа. Все ж дівчина не ігнорує техніку: має мобільний, ноутбук і планшет.

- Це речі, які просто трапляються на моєму шляху і валяються у сумці, щоб подзвонити мамі, подивитись фотки, послухати музику.

Саме ці прості речі та аж ніяк не новини, роблять Вікторію щасливою.

- Що таке новини? Новини – це сміття. І я дуже рекомендую, закликаю: перестаньте дивитись новини, читати газети. Подивіться всередину себе і у свої серця – вони несуть безкінечні знання, – із запалом і блиском в очах виголошує Віка.

Маргарита Чорнокондратенко, Олександр Шпигунов, Могилянська школа журналістики

Фото авторів.

Від Mediasapiens. Редакція не завжди поділяє думки, висловлені у публікаціях на нашому сайті. Усі думки, викладені у цій статті, є особистою позицією опитаних громадян.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: bogizdesy.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду