У Києві презентували Міжнародну хартію медіа майбутнього

Рік тому, 11 липня 2012 року, хартію було укладено за ініціативи українських представників міжнародної медіаосвітньої організації Earth Citizens for Conscious Media («Громадяни Землі за свідомі медіа»). «Медіа майбутнього», з тексту хартії, це «медіа, які поширюють та популяризують цінності любові, поваги та усвідомленості, і оберігають цілісність та цінність людського життя».

На презентації хартії співкерівник організації Андрій Мірошниченко розповів, що змінилося за цей час. За його словами, текст хартії вже перекладений 22 мовами, планується, що документ буде підписаний мільйонами людей в усьому світі. «Цей новий документ є відкритим кодом, – відзначив Мірошниченко. – Тобто, кожен може частково змінити текст, але так, щоб не був втрачений попередній сенс».

Мірошниченко також висловив сподівання, що хартія стане основою для запуску всесвітньої медіаплатформи Future Media Wiki, котра зможе об’єднати медіаорганізації, журналістів і всіх, хто прагне змін для сучасних ЗМІ. Віктор Халецький, виконавчий директор Всеукраїнської Асоціації сприяння ООН, зауважив, що підписання хартії є своєрідним кроком до вступу у нову цивілізаційну систему світу.

Учасники організацій переконані, що найважливіше для журналістів – усвідомити свою роль в суспільстві і бути чесними зі своїми читачами. Після закінчення презентації хартію підписали ще близько двадцяти осіб.

comments powered by Disqus