Міністерство освіти не надає підтримки медіаосвітньому напряму - експерт

Міністерство освіти не надає підтримки медіаосвітньому напряму - експерт

16:38,
17 Квітня 2015
4606

Міністерство освіти не надає підтримки медіаосвітньому напряму - експерт

16:38,
17 Квітня 2015
4606
Міністерство освіти не надає підтримки медіаосвітньому напряму - експерт
Міністерство освіти не надає підтримки медіаосвітньому напряму - експерт
Керівник експертної ради ГО «Європейська дослідницька асоціація» Світлана Горна розповіла педагогам про попередні результати дослідження «Стан впровадження медіаосвіти у школах України».

Виступ відбувся у рамках Третьої міжнародної науково-практичної конференції «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи», що проходила 16-17 квітня у Києві.

Світлана Горна висловила думку, що Міністерство освіти та науки не підтримує медіаосвітній напрям в Україні. «Якщо є така ініціатива та її потреба, то Міністерство повинно опікуватись цим напрямом – підтримувати розробку підручників, допомагати вчителям, хоча б просто регулювати навантаження, адже вони всі скаржаться – годин немає», - пояснила пані Горна. За її словами,  педагоги самі шукають різні можливості включити цей предмет у варіативну складову програми, проводять факультативи, гуртки.

«Але якщо ми зацікавлені у тому, щоб такий предмет поширився, щоб він був по всій Україні, то підтримка Міністерства необхідна на різних рівнях, - зауважила Світлана Горна. -  Варто запровадити такий напрям у педколеджах, і після випуску ми отримували б вже хороших спеціалістів. Існує адміністративна вертикаль, тому дуже складно ефективно щось робити на місцях без підтримки головного центру».

Метою дослідження «Стан впровадження медіаосвіти у школах України», яке проводилось за підтримки Internews Network,  було вивчення досвіду медіаосвітньої роботи у школах, зокрема, наявних ресурсів, проблем та форм навчальних програм. Під час дослідження було здійснене телефонне опитування вчителів, які викладають медіаосвіту, спілкувались також із адміністраціями шкіл та провели фокус-групові дискусії з учнями різних класів.

Результати дослідження засвідчили, що медіаосвітній напрям виходить з експериментального етапу – вчителі починають самостійно впроваджувати предмет у школах. Так, згідно запропонованої експериментальної програми, до медіаосвіти залучають учнів здебільшого 10 класу. Натомість, дослідження показало, що у школах працюють у цьому напрямку і з дітьми молодшого віку. Так, у 10% опитаних закладів проводять заняття з медіаосвіти у середній школі, а у 7% - працюють з молодшими школярами. Підтвердили експерти й ефективність курсів, які проводять Академія української преси та  Обласні інститути післядипломної педагогічної освіти. За літні і зимові сесії АУП підготували понад 100 вчителів, 260 викладачів. Респонденти зазначали, що  навчання було ефективним, зрозумілим, натомість педагогам бракує горизонтальної взаємодії, спілкування та обміну здобутим досвідом.

В ході опитування з’ясували, що  предмет викладається у різних формах - від обов’язкового уроку до тренінгу-семінару. Більшість опитаних педагогів хотіли б бачити медіаосвіту як інтегрований урок або у складі обов’язкової програми.

Повні результати дослідження будуть оприлюднені до кінця місяця.

Нагадаємо, що Концепцію впровадження медіаосвіти в Україні було ухвалено ще 2010 року. Вона базується на міжнародному досвіді організації медіаосвіти, а її масове впровадження має завершитися 2020 року. До 2016 року триває експериментальний етап. Під час нього в частині шкіл (участь в експерименті беруть близько 120 шкіл із різних областей України) викладається предмет «медіакультура» для учнів 10-го классу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: АУП
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду