Стенфордський університет дослідив стратегії впливу тютюнової реклами на споживачів

00:00,
14 Травня 2013
1254

Стенфордський університет дослідив стратегії впливу тютюнової реклами на споживачів

00:00,
14 Травня 2013
1254
Стенфордський університет дослідив стратегії впливу тютюнової реклами на споживачів
Результати глобального дослідження викладено на спеціально створеному для цього сайті. Переклади окремих його матеріалів відтепер щовівторка публікуватиме «Медіафільтр».

До робочої групи, яка працювала над проектом, увійшли студенти і викладачі Стенфордської школи медицини, а також факультетів історії та антропології. Всього вони дослідили понад 12 тис. рекламних макетів сигарет, що у різні часи публікувалися в американській пресі, відеорекламу тютюнових виробів та документи щодо стратегії просування сигарет, викладені у The Legacy Tobacco Documents Library вільній бібліотеці внутрішніх документів тютюнових компаній, яку створили на вимогу суду 2002 року.

Завданням дослідження було виявити:

·        до яких саме прийомів вдавались тютюнові компанії, аби спокусити споживачів;

·        які з цих прийомів і чому були найбільш ефективними;

·        які знаменитості брали участь в просуванні куріння;

·        яким чином рекламують сигарети у нинішні часи – після фактично повної заборони реклами сигарет;

·        наскільки ефективними є антитютюнові рекламні та інформаційні кампанії.  

«Коли на початку минулого століття вперше заговорили про шкідливий вплив куріння на здоров’я, тютюнові компанії почали докладати неймовірних зусиль, аби заспокоїти громадськість… Наше завдання – розповісти, за допомогою яких образів та історій, часто відверто маніпулятивних або й неправдивих, тютюнові компанії намагалися переконати громадськість у безпечності своєї продукції», – пояснюють автори проекту його ідею.

Багато уваги науковці приділяють вивченню тютюнової реклами 1920-1950-х років. Адже, за їх словами, витоки рекламних стратегії і «гачків», на які тютюнова індустрія намагається впіймати споживачів, слід шукати саме там. Вже у ті роки маркетологи зіштовхнулися з непростим завданням – як продати і зробити привабливим товар, який віднімає у людини всередньому 8 років життя? Вигадані минулого століття прийоми використовуються і досі, переконують дослідники. І додають, що змінилися, тобто стали більш складними і «витонченими», лише методи їх донесення – адже у багатьох країнах пряму рекламу сигарет повністю або частково вже заборонили.

Серед ключових і найбільш ефективних стратегій просування сигарет, стенфордські науковці називають такі:

·        схвалення і підтримка куріння здоровими, енергійними, успішними співаками, зірками Голівуду і  відомим спортсменами;

·        спекулювання на страху людей набрати зайву вагу – позиціювання сигарет, як засобу, що перешкоджає цьому;

·        використання у рекламі лікарів, які підтримують і радять куріння;

·        публікація псевдонаукових звітів та оглядів, які спростовують або применшують шкідливість куріння.

Усі рекламні макети та відео, які аналізувалися в рамках дослідження, викладені на сайті проекту і відсортовані за роками та категоріями «Лікарі та куріння», «Куріння і спорт», «Кінозірки і куріння», «Діти і куріння» тощо.

Тут же можна знайти відеолекції та підкасти викладачів Стенфорда, під час яких вони презентують і роз’яснюють результати своїх досліджень. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
dpi-alarm.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду