Складні статті вимагають активних лінків всередині тексту, прості – після нього

00:00,
12 Квітня 2011
1033

Складні статті вимагають активних лінків всередині тексту, прості – після нього

00:00,
12 Квітня 2011
1033
Складні статті вимагають активних лінків всередині тексту, прості – після нього
  Дослідження американських науковців.

 

Вчені з факультету журналістики американського університету штату Меріленд провели дослідження того, яка структура онлайнового новинного тексту більш комфортна для читачів. Контрольній групі запропонували оцінити статті, в яких однаковий контент був викладений за двома моделями: А) спливаючі вікна з пояснювальною інформацією всередині самого тексту та Б) розташовані після основного тексту гіперпосилання на зовнішні сайти, які містили пояснення викладених в тексті термінів та бекграунд.

 

Користувачі оцінили як більш цікаві, інформативні та зрозумілі статті, побудовані за моделлю А, які містили багато нової інформації та були доволі складними для сприйняття неспеціалістами. Водночас щодо статей, для розуміння яких фонових знань студентів вистачало -  тут більш високі оцінки отримали матеріали, створені за схемою Б (стандартна схема у більшості новинах).

 

Практичним результатом досліду стала рекомендація журналістам використовувати для складних текстів чи спеціалізованих статей схему з поясненнями всередині тексту. Редакторів тут не має турбувати невідповідність стандартному стилю викладення, що прийнятий у виданні – адже глибина розуміння і рівень задоволеності читача є пріоритетнішими.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
hyperlinks.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду