Російський сайт «Журдом» відстежує джинсу

00:00,
6 Березня 2011
1163

Російський сайт «Журдом» відстежує джинсу

00:00,
6 Березня 2011
1163
Російський сайт «Журдом» відстежує джинсу
Засновник проекту вирішив залишитись анонімним, але відразу попалилився.

Сайт «Журдом», що стартував на початку 2011 року, віднедавна досить регулярно відстежує замовні публікації та сюжети у російських медіа. Матеріали на цю тему з’являються у рубриці «Антиджинса».

 

Стартувавши з републікації ґрунтовного матеріалу з російського видання «КоммерсантЪ-Деньги» п’ятирічної давнини, рубрика вже кілька тижнів постачає досить оперативну реакцію на матеріали з ознаками замовності. «Журдом”оголошує війну замовним публікаціям. Тепер ми щодня будемо моніторити федеральні ЗМІ на предмет появи джинси. Звіти нашої аналітичної групи ви зможете прочитати на нашому сайті. Щомісяця ми підбиватимемо підсумки нашої роботи, визначаючи, хто з колег найбільше ”заробив”», - ідеться в матеріалі, де також перелічені критерії віднесення матеріалів до гіпотетично замовних. За підсумками року найбільший джинсовик за версією «Журдома» отримає символічний приз – джинси найбільшого розміру, який удасться знайти в російській столиці.

 

Серед критеріїв моніторингу є як самоочевидні (одночасна поява в кількох виданнях однакових матеріалів, відсутність різних точок зору, непропорційна увага до сумнівного інформаційного приводу), так і досить суперечливі – «експресивна оціночна лексика», «агресивна манера подання матеріалу» та «вигадані прізвища авторів, яких так і не вдалося знайти».

 

Сайт не містить жодних згадок про особи власників, засновників, керівників чи співробітників, а лише контактну адресу електронної пошти. Одначе завдяки публічному конфліктові, що виник між ресурсом та журналістом Павлом Нетупським, відомо, що його заснував російський журналіст, громадський та політичний діяч Олексій Яушев.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду