Радіо Бі-бі-сі зацензурувало слова «вільна Палестина»

00:00,
14 Травня 2011
1309

Радіо Бі-бі-сі зацензурувало слова «вільна Палестина»

00:00,
14 Травня 2011
1309
Радіо Бі-бі-сі зацензурувало слова «вільна Палестина»
У корпорації пояснюють: у текст імпровізації репера втрутились, щоб залишатися безсторонніми.

Священні корови, яких заборонено чіпати, є навіть там, де єдиною святинею має бути свобода слова. Як повідомляє The Guardian, британське радіо Бі-бі-сі використало звуковий ефект для вилучення словосполучення «вільна Палестина» із виступу репера Mic Righteous на хвилі BBC Radio 1Xtra.

 

Запис радіошоу Чарлі Слота  відбувся ще четвертого грудня минулого року. Mic Righteous виступив із імпровізацією, в якій зачіпав гострі соціально-політичні теми, від дій американського уряду до злиднів і повеней у Пакистані. Акт цензури виявили 30 квітня, коли виступ репера транслювали повторно у добірці найкращих записів шоу. Із фрази I can still scream 'Free Palestine' for my pride, still pray for peace, still burn the Fed for the brutality they spread over the world. Pakistan's a ocean of bodies in the brown water still nobody helps у його виступові були вилучені слова про Палестину.

 

 

Після того, як про вилучення частини тексту стало відомо, відеоролик із виступом репера на ютьюбі переглянули майже 190 тисяч разів. Кампанія Палестинської солідарності (The Palestine Solidarity) на своєму сайті закликала всіх небайдужих звертатись із протестами до Бі-бі-сі та висловлювати свої думки на сайті 1Xtra. Активісти кампанії також цікавляться, чому радіостанція не заборонила пісню Free Nelson Mandela, що вийшла 1984 року, адже на той час Манделу вважали терористом у багатьох західних державах.

 

Прес-секретар Бі-бі-сі пояснює, що вечірнє музичне радіошоу – не місце для політичних суперечок. «Всі програми Бі-бі-сі несуть відповідальність за те, щоб бути безсторонніми, коли йдеться про суперечливі теми. Редагування імпровізації було здійснене задля того, щоб дотриматись безсторонності».  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду