Ольга Фреймут у відеоролику «Телекритики» закликає фільтрувати інформацію

youtube.com, канал "ВідеоТеки"

Головна ідея кампанії ‒ порівняти медійний продукт із продуктом харчування. «Телекритика» таким чином прагне спонукати споживача обирати якісні інформаційні продукти, ті, в яких журналісти дотримуються професійних стандартів.

Обличчям кампанії стала українська телеведуча Ольга Фреймут. Озвучив закадровий текст журналіст та медіаексперт Андрій Куликов.

Ольгу Фреймут обрали обличчям кампанії, оскільки телеглядачі знають її як активного принципового борця за чесність і якість в обслуговуванні у закладах громадського харчування. 

Ольга Фреймут наголосила на важливості просвітницької місії в цій соціальній кампанії: «Сьогодні маніпулювати людьми у стані болю легко. Горе забирає рішучість і раціональність. Коли за кордоном натрапляю на російські новини - готова розбити телевізор. Вони дурять. Я гидуюся їх новинами професійно: у сюжетах зазвичай немає балансу, а є тільки одне сумнівне джерело, ніким не перевірене».

Наталія Лигачова, шеф-редактор «Телекритики» підкреслила, що нині триває масштабна інформаційна війна, розгорнута проти нас Росією. «Сподіваюся що улюблена телеведуча допоможе громадянам стати пильними та розбірливими у своєму ставленні до інформації, допоможе навчитися відрізняти правду від брехні», - сказала вона.

Можна також переглянути відео про те, як знімали цей рекламний ролик. У ньому менеджер проектів ГО «Телекритика» Євген Заславський пояснює: «Ролик про те, що необхідно відділяти якісні джерела інформації від неякісних. Припустимо, всі бачать, якщо на хлібі є пліснява, то його їсти не потрібно. Так само і з новинним продуктом. Якщо ти бачиш, що не вистачає кількох точок зору, немає експертної точки зору, то цей продукт використовувати, дивитися непотрібно».

Планується, що, крім «Телекритики», відеорекламу транслюватимуть телеканали групи «1+1 Медіа», Перший національний, Hromadske.tv, ZIK, сайти УНІАНУ.

Інформаційна кампанія «Телекритики» здійснюється у рамках проектуMYMEDIA, який створено за підтримки Міністерства закордонних справ Данії (DANIDA). Мета MYMEDIA ‒ розвиток та підтримка плюралістичного медійного середовища, просування ідеї створення суспільного мовлення та роботи журналістів за професійними журналістськими стандартами суспільного мовлення.

comments powered by Disqus