Китай забанив словосполучення «Внутрішня Монголія» у соцмережах

00:00,
30 Травня 2011
2604

Китай забанив словосполучення «Внутрішня Монголія» у соцмережах

00:00,
30 Травня 2011
2604
Китай забанив словосполучення «Внутрішня Монголія» у соцмережах
Влада КНР намагається уникнути використання соціальних медіа для координації міжетнічних зіткнень.

Якщо раніше комуністична влада Китайської Народної Республіки блокувала у соціальних мережах та пошукових системах назви інших країн, у яких відбувалися «твітерні революції», то тепер прийшов час для назв регіонів Китаю. Як повідомляє  CyberSecurity.ru, у місцевих мікроблогах та соціальних мережах заборонено використання словосполучення «Внутрішня Монголія».

 

Мікроблогінгові сервіси Sina (140 мільйонів користувачів) та Tencent (160 мільйонів) заборонили відсилання повідомлень із цим топонімом узагалі, так само як і соцмережа Renren. На території самої Внутрішньої Монголії, де загострилось протистояння між монгольською меншиною та китайською більшістю, доступ до соціальних медіа повністю або частково заблокований. Однією з функцій «великого китайського фаєрволу» є автоматичне перехоплення повідомлень із певними словами (ієрогліфами) та їх заміна на порожні, які й доходять до адресата.

 

Заворушення у Внутрішній Монголії виникли на етнічному ґрунті, спалахнувши із конфлікту між місцевими фермерами та водіями, які постачають продукцію в регіон. 17% із 24 мільйонів населення регіону становлять монголи, 78% - китайці. Центральні китайські ЗМІ мовчать на цю тему, деяка інформація з’являється лише в регіональних газетах. Південномонгольський інформаційний центр із прав людини повідомив, що протестувальники використовували інтернет-месенджер QQ для координації, одначе тепер він відключений.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
taiwandna.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду