Google звинувачує Китай у блокуванні Gmail

00:00,
22 Березня 2011
1322

Google звинувачує Китай у блокуванні Gmail

00:00,
22 Березня 2011
1322
Google звинувачує Китай у блокуванні Gmail
Пекін завдав удару у відповідь на відмову ґуґла цензурувати результати пошуку для китайських користувачів.

Корпорація Google офіційно звинуватила владу Китайської Народної Республіки в блокуванні доступу до поштового сервісу Gmail для китайських користувачів, повідомляє InformationWeek.

 

У Google стверджують, що, отримавши скарги від численних китайських користувачів на проблеми з доступом, які мають вигляд помилки сервера Gmail, перевірили функціональність серверів і пересвідчились у їхній технічній справності. «Влада Китаю заблокувала Gmail, підлаштувавши все таким чином, аби блокування мало вигляд проблеми з сервером», - йдеться у заяві прес-секретаря Google. Технологічне втручання відбувається на етапі зв’язку між користувачем і сервером поштової служби.

 

Це вже не перший випадок, коли китайський уряд звинувачують у блокуванні провідних інтернет-сервісів – 2007 року китайцям перекривали доступ до сайтів Google, Microsoft i Yahoo.

 

Торік на ґуґлівські сервери була здійснена хакерська атака з Китаю; на думку компанії, мішенню були Gmail-скриньки китайських опозиційних активістів. Згідно з матеріалами Wikileaks, атака відбувалася, щонайменше, з відома влади КНР, хоча останні це заперечують.

 

Причиною наступу китайської влади на Google може бути рішення корпорації перенести свій китайський підрозділ google.cn на умовно вільну територію Гонконгу, аби уникнути державної цензури. Ґуґл часто критикують за угодовство, адже корпорація свого часу погодилась цензурувати результати пошуку на території Китаю в обмін на право увійти на ринок. Ще на початку 2010 року компанія оголосила про те, що більше не цензуруватиме результати пошуку google.cn. Китай у відповідь звинуватив корпорацію в порушенні зобов’язань. Згідно з позицією китайської влади, цензурування результатів пошуку являє собою їх приведення у відповідність до законів КНР.

 

Тим часом Даніель Алеґре, що керує японським і азійсько-тихоокеанським напрямками Google, в інтерв’ю Wall Street Journal заявив, що корпорація не залишить Китай ніколи, й перенесення пошукового сервісу в Гонконг не має політичного підтексту та не має вплинути на перспективи поширення ґуґлівського бізнесу в КНР.

 

«Медіаграмотність»

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
watblog.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду