Фотоконкурс «Wiki любить пам’ятки-2013» розпочнеться у вересні

Фото: Post.

В конкурсі 2012 року взяли участь 648 учасників з України. Протягом минулорічного конкурсу українськими користувачами було сфотографовано і завантажено для вільного використання 33 177 фотографій пам’яток, що дозволило Україні фінішувати, зайнявши третє місце. Однак пізніше, відзначає «Вікімедіа Україна», серію фотографій було дискваліфіковано – деякі зображення були не авторськими, а просто завантаженими зі сторонніх сайтів. В результаті третє місце було присуджено Німеччині, а Україна посіла четверте.

В 2013 році, як і під час попереднього конкурсу, будуть присуджуватися спеціальні призи. Їх зможуть отримати учасники, котрі сфотографують максимальну кількість пам’яток.

Перелік пам’яток, пише «Вікімедіа Україна», станом на початок серпня налічує близько 42 тис. об’єктів, з них сфотографовані лише 8,3 тис.

Міжнародний конкурс Wiki Loves Monuments був заснований в 2010 році нідерландськими редакторами Wikipedia, котрі запропонували фотографувати пам’ятки культурної спадщини своєї країни. Ця ідея виявилася успішною, в рамках конкурсу нідерландська Wikipedia отримала близько 12 тис. фотографій. В наступному році наслідувати нідерландський приклад вирішили 18 інших країн: в результаті учасники з цих 18 країн завантажили близько 168 тис. нових фотографій пам’яток, котрі були розміщені в статтях Wikipedia різними мовами. В 2012 році Україна брала участь в конкурсі Wiki Loves Monuments вперше.

comments powered by Disqus