Дослідження: Новинний потік в українських ЗМІ активніший, ніж у російських

00:00,
9 Березня 2011
1446

Дослідження: Новинний потік в українських ЗМІ активніший, ніж у російських

00:00,
9 Березня 2011
1446
Дослідження: Новинний потік в українських ЗМІ активніший, ніж у російських
За даними «Яндекса», 80% новинного потоку генерують 20% видань.

Щодня російські засоби масової інформації публікують в інтернеті  не менше 50 тисяч новин. 80% новинного потоку генерують лише 20% сайтів – переважно інформаційні агентства, повідомляє газета «Ведомости» з посиланням на статистику компанії «Яндекс».

 

За даними дослідження, кожного будня в інтернеті публікується не менше 50 тисяч новин російською мовою, по вихідних - не менше 15 тисяч. Дві третини цього потоку створюють російські видання, 22% - українські. Ще близько 9% повідомлень приходять зі ЗМІ колишніх республік СРСР, 2-3% - з дальнього зарубіжжя. Найбільше новин створюють тематичні сайти – понад 30% усіх повідомлень щодня. Близько половини онлайн-ЗМІ публікують не більше чотирьох повідомлень на день. Найпродуктивнішим виданням визнано сайт газети «Комсомольская правда» - він публікує у будні близько 900 повідомлень. Шеф-редактор сайту Олеся Носова пояснила «Ведомостям», що така величезна кількість новин виходить завдяки п’ятдесяти регіональним редакціям газети.

 

Українські російськомовні інтернет-видання продуктивніші за російські. У січні 2011 року пересічний ЗМІ Росії випускав 13 повідомлень на день, тоді як український – 21. Ще більш разючою є різниця між продуктивністю столичних видань: зосереджені в Москві інтернет-видання продукують у середньому 17 текстів щодня, київські ж – 34, повідомляє «Яндекс». Кількість ілюстрацій у повідомленнях також залежить від регіону видання. Наприклад, українські ЗМІ публікують їх у 47% новин, російські - всього в 36%.

 

У кожному четвертому повідомленні онлайн-ЗМІ є посилання на інші видання (лінки чи текстові згадки), 10% із них – передруки, себто повністю скопійовані тексти повідомлень інших видань. Ще 15% новин – передруки без посилання на джерело. Втім, «Ведомости», посилаючись опитаних видавців, схильні вважати, що копіпейсту в російському інтернеті значно більше, ніж виявив «Яндекс».

 

Результати дослідження виявили зростання лояльної аудиторії: за останні два роки частка прямих заходів (без використання зовнішніх посилань на інших ресурсах) на новинні сайти зросла з 30 до 38 відсотків. За цей самий період внесок агрегаторів та банерних мереж у трафік онлайн-ЗМІ знизився з 23 до 11 відсотків.

 

Дослідження присвячено професійним ЗМІ рунету - сайтам, матеріали яких написані російською мовою працівниками редакцій цих ресурсів. Розглядалися як інтернет-версії традиційних ЗМІ, так і онлайн-ЗМІ.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
internet-mlm.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду