Краматорська школа збирає гроші на клас для занять з медіаграмотності

gofunded.org

Оголошення про ініціативу Media Free Life розміщено на краудфандинговій платформі освітніх проектів GoF від імені учнів школи.

Торік у квітні Тетяна Іванова побувала на тренінгу з медіаграмотності в Полтаві, після якого почала проводити тренінги для учнів Краматорська. Тренінг у її школі №1 відвідав директор, який запропонував учительці викладати цей курс. Тож із вересня 2017 року в трьох класах з'явився предмет «Вступ до медіаграмотності». На сторінці проекту зазначається, що дітям він сподобався й вони зрозуміли, що дуже важливо бути медіаграмотним – тобто критично сприймати будь-яку інформацію. Учениця 8-го класу цієї школи Еліна Батеньова посіла друге місце в конкурсі підліткових есе «Це зовсім не ОК. У чому проблема українських медіа?» ГО «Детектор медіа».

«Ми живемо у той час, коли інформація стає головною і дуже якісною зброєю, за її допомогою маніпулюють, дезінформують, налаштовують людей один проти одного. Уроки з медіаграмотності дають можливість замислитися над тим, що ми бачимо і читаємо в медіа, вчать вміло і безпечно користуватись інформаційно-комунікаційними технологіями», – йдеться в описі краудфандингового проекту.

Тетяна Іванова зазначає, що дуже хоче, аби її школа стала майданчиком для всебічного розвитку учнів. «Предмет медіаграмотності дає таку можливість! Ми це перевірили. Учнів, яких я почала навчати у вересні 2017 року, в травні 2018 було не впізнати. Я рада таким перетворенням. Кабінет, обладнаний сучасними медіазасобами, а я вірю, що він в школі буде, допоможе нам такий майданчик створити», – зазначає вона.

На уроках Тетяни Іванової постійно використовуються інтерактивні методи, а діти дивляться різні відеоролики й уривки з фільмів на її ноутбуці.

Гроші ж школі потрібні для придбання ноутбука, проектора, екрана, принтера, фліпчарта, крісел та інших речей. Автори проекту вказали необіхдну для створення такого кабінету суму – 59406 грн, з яких зібрано наразі 1400. 

У класі, який сподіваються обладнати вчителька та учні, будуть будуть проводитися заняття з медіаграмотності, тренінги, семінари, майстер-класи, перегляду і обговорення фільмів. «Ми думаємо над створенням у школі кіноклубу, який би потім змогли відвідувати не тільки учні школи, а й підлітки нашого мікрорайону. В тій частині міста, де розташована наша школа, підліткам нема куди піти, щоб з користю провести свій вільний час», – зазначають автори проекту.

До завершення збору коштів на проект Media Free Life лишилося 56 днів.

Нагадаємо, з цього навчального року завдяки програмі «Вивчай та розрізняй» у півсотні шкіл у Дніпрі, Маріуполі, Тернополі та Чернігові викладають чотири предмети по-новому — з елементами інформаційно-медійної грамотності.

comments powered by Disqus