Девід Вуд: «Телевізійна студія майбутнього вміщуватиметься у смартфон»

00:00,
17 Вересня 2012
1431

Девід Вуд: «Телевізійна студія майбутнього вміщуватиметься у смартфон»

00:00,
17 Вересня 2012
1431
Девід Вуд: «Телевізійна студія майбутнього вміщуватиметься у смартфон»
Чим якісніша картинка на екрані, тим довше глядач дивитиметься телебачення і конкретну програму зокрема – таким твердженням відкрив заступник технічного директора Європейського союзу мовників (Швейцарія) Девід Вуд дискусію про цифрове ТБ на VI Міжнародному Форумі «Цифрове мовлення в Україні», який відбувся 14 вересня 2012 року у рамках проекту Kiev Media Week.

За словами Девіда Вуда, крім глядача у більш якісній телевізійній «картинці» зацікавлені розробники техніки, рекламодавці, а також і самі мовники.

Домінуючою тенденцією у світі телебачення є не лише фізичне збільшення площі телевізійних екранів, а й збільшення їх розширення, зауважив він: на сьогодні середнє розширення екрану становить 8 мегапікселів, але й це – не межа, що засвідчили організатори цьогорічної Олімпіади у Лондоні, демонструючи трансляцію змагань на екранах з розширенням 32 мегапікселі.

Траєкторія якості, на думку Вуда, змінюється з декількох причин. Основним рушієм є людська природа, яка постійно шукає змін – це еволюція досвіду та вражень. Іншим фактором є закон Мура: збільшення  кількості електроніки у повному циклі, тобто покращення програмного забезпечення телевізійного каналу, спричиняє потребу в оновленні технічного забезпечення у кожного його глядача.

Такий стрімкий розвиток техніки стане поштовхом до того, що незабаром телевізійна студія майбутнього  вміщуватиметься у мобільний телефон, вважає експерт.

Часові межі глобальних змін у сучасному телебаченні, на його думку, коливаються у межах наступних 20-30 років.

Так, вже незабаром вирішиться проблема перегляду 3D-екранів без спеціальних окулярів. Синхронізація планшету та екрану незабаром стане буденною опцією перегляду ТБ, як і те, що сьогодні завдяки різноманітним програмам, Smart TV і т.п. ми відмовляємося від дистанційного контролю над телевізором, а за допомогою рук вносимо зміни до ТБ-інтерфейсу.

Неминучими також є зміни у прослуховуванні радіо, відзначає Вуд: наступний етап розвитку радіо – перехід в інтернет. А за допомогою смартфонів, наприклад, на базі Android ми «бачитимемо» радіо на екранах своїх телефонів, керуватимемо рекламою та власними плей-листами.

При цьому, наголошує Девід Вуд, технічний прогрес неминучий без екологічних ризиків. Так, за останні тисячу років до початку 2000-х років у температурному режимі планети не було жодних суттєвих змін – чого не можна сказати про останнє десятиліття, коли температурні коливання серйозні як ніколи.

«Нам потрібно сьогодні думати про те, як зробити наші  трансляції екологічними. Створюючи нові технології, покращуючи процес перегляду телебачення, ми створюємо дуже багато відходів, – а нам потрібно знайти час і подумати про свою планету», – резюмував експерт.

VI Міжнародний Форум «Цифрове мовлення в Україні» відбувся за підтримки спільного проекту Ради Європи та Європейської Комісії «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» та проекту «У-Медіа», реалізованого «Інтерн’юз-Україна» та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Девід Вуд
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду