Аналітичний журнал «ЄвроАтлантика» відсвяткував своє 10-річчя

Аналітичний журнал «ЄвроАтлантика» відсвяткував своє 10-річчя

00:00,
28 Серпня 2013
4321

Аналітичний журнал «ЄвроАтлантика» відсвяткував своє 10-річчя

00:00,
28 Серпня 2013
4321
Аналітичний журнал «ЄвроАтлантика» відсвяткував своє 10-річчя
Аналітичний журнал «ЄвроАтлантика» відсвяткував своє 10-річчя
Перший в Україні недержавний ілюстрований часопис міжнародного життя «ЄвроАтлантика» відсвяткував 10 років з дня створення. 

Перший номер видання вийшов у другій половині 2003 року на кошти Міжнародного фонду «Відродження». Часопис має чітку євроінтеграційну та євроатлантичну позицію. Попри це представники Інституту євро-атлантичного співробітництва, який є засновником видання, вважають, що основне завдання «ЄвроАтлантики» - це дискусія, а не пропаганда.

«Ми прагнули, щоб журнал не був рупором жодних політичних сил. Моя політична діяльність не повинна впливати ні на діяльність Інституту, ні на зміст часопису – сказав сьогодні, 28 серпня, під час прес-конференції Борис Тарасюк, голова Громадської ради часопису «ЄвроАтлантики», народний депутат. – Ми хочемо, щоб це був майданчик для дискусій про міжнародне життя, у першу чергу про євроінтеграційні процеси».

«Це нішевий журнал. Він навряд чи може змагатися за широкого читача. Та у своїй ніші він користується авторитетом. Адже є запит на зважену оцінку міжнародної політики» - додав Олександр Сушко, науковий директор Інституту євро-атлантичного співробітництва та голова правління Міжнародного фонду «Відродження».

У 2008 році співвидавцем журналу став Фонд «Демократичні ініціативи». Ірина Бекешкіна, яка очолює цей фонд, каже, що «ЄвроАтлантика» - одне з небагатьох видань, яке грамотно використовує соціологічні дані.

Олександр Сушко, Олег Гаряга, Віталій Довгич, Ірина Бекешкіна та Борис Тарасюк під час прес-конференції з нагоди 10-річчя часопису

Протягом 10 років вийшло 32 випуски «ЄвроАтлантики». Головний редактором журналу з дня заснування є Віталій Довгич. Співвидавці видання стверджують, що журнал до цього часу виходить саме завдяки зусиллям головного редактора. Адже ЗМІ такого формату часто мають проблеми з фінансуванням. «Тема фінансування була і залишається болючою для часопису» - визнав Борис Тарасюк. Але при цьому додав, що «усі дописувачі певною мірою є спонсорами журналу, оскільки вони не отримують гонорарів за свої публікації». А серед дописувачів відомі політики та експерти – Збігнєв Бжезинський, Джеймс Шерр, Леонід Кравчук, Ірина Бекешкіна, В’ячеслав Брюховецький, Олександр Дергачов, Володимир Лановий та багато інших.

«Цей журнал – це доведення тези, що люди роблять щось не лише заради грошей» - вважає керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

Часопис також має свій сайт - euroatlantica.info. Проте видавці вважають, що такий журнал повинен у першу чергу існувати в паперовому форматі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду