48 із 50 найвпливовіших інформаційних ресурсів світу – традиційні медіа

00:00,
29 Квітня 2011
19404

48 із 50 найвпливовіших інформаційних ресурсів світу – традиційні медіа

00:00,
29 Квітня 2011
19404
48 із 50 найвпливовіших інформаційних ресурсів світу – традиційні медіа
Ще один доказ того, що соціальні медіа поки що не замінюють традиційні.

Відомий блогер The New York Times Нейт Сілвер, відомий своїми статистичними обрахунками політичних процесів, проаналізував найвпливовіші та найбільш цитовані джерела, якими користуються агрегатори новин. Він склав рейтинг із 242 ресурсів, які називає найвпливовішими у світі – повний перелік тут, а ось топ-тридцять:

 

 

Як зауважує медіафутуролог Рос Доусон, чотири джерела з першої сімки – інформаційні агентства Associated Press, Reuters, Bloomberg i France Press. Зауважмо, що три з них американські (Reuters змінило прописку з британської на американську, злившись із Thomson), одне – французьке.  АР очолює рейтинг.

 

Три з дев’яти перших місць посідають американські газети – The New York Times, The Wall Street Journal та The Washington Post. Попри наступ інтернету, проблеми з монетизацією, падіння прибутків і поширення уявлень про «смерть газет», ці видання залишаються потужними брендами та генераторами новинного контенту.

 

На 11-му місці – телеканал Al Jazeera. Це свідчення того, як високо в наш час цінується репортаж: без сумніву, таким високим місцем катарський телеканал зобов’язаний висвітленню подій на Близькому Сході та в Північній Африці, де інші джерела поступились «Аль-Джазірі» якістю та оперативністю.

 

Між 22 та 31 місцем – три індійські газети. Країна з понад мільярдним населенням і економікою, що швидко зростає, посідає дедалі важливіше місце в інформаційному просторі.

 

Мало хто з українських читачів, напевно, знає сайт http://www.tmz.com/, який замикає першу десятку. Його популярність свідчить про запитаність таблоїдів та загалом інформації з життя знаменитостей.

 

Що ж до онлайн-видань, то в топ-50 потрапили лише два ресурси – The Huffington Post (37 місце) та TechCrunch (47). 48 із 50 найвпливовіших джерел інформації у світі – традиційні медіа. Домінувати онлайн-видання починають лише після 150-го місця. Як бачимо, статистика Нейта Сілвера підтверджує думку, що соціальні медіа ще далекі від домінування в інформаційному просторі, а традиційним не варто вішати носа – вони залишаються найважливішими джерелами надійних новин.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
thedailymaverick.co.za
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду