10 цікавих фактів про Google, яких ви не знали

00:00,
18 Березня 2011
8049

10 цікавих фактів про Google, яких ви не знали

00:00,
18 Березня 2011
8049
10 цікавих фактів про Google, яких ви не знали
Він мав зватись Backrub, його пропонували Yahoo! за мільйон, він споріднений з Baidu і допомагає спрогнозувати перебіг еволюції.

Десять років тому Джеймс Елтачер (James Altucher), партнер венчурної компанії 212 Ventures, яка шукала, куди б інвестувати $115 млн, прийняв, за його словами, найгірше рішення свого життя.

 

Його друг Ден Келлі прийшов до нього в офіс і запропонував купити 20% акцій інтернет-компанії Oingo за $1 млн. Ця компанія, як повідомив Ден, є розробником пошукових сервісів. Захоплений комп’ютерною грою, Джеймс відмахнувся від товариша: мовляв, черговий «дот-ком» (інтернет-компанія без реальних активів), один із тих, що стрімко занепадають і втрачають вартість на біржі. Безперспективно.

 

Так 212 Ventures утратила нагоду заволодіти п’ятою частиною компанії, яка згодом була перейменована на Applied Semantics, а 2003 року викуплена невеличкою інтернет-компанією Google, у складі якої перетворилась на AdSense. Завдяки технологіям Applied Semantics компанія Ларрі Пейджа та Серґея Брина розвинулась у гегемона ринку онлайн-пошуку, тож мільйон, вчасно інвестований в Oingo, міг би зараз перетворитись на триста.

 

Крім цієї розпачливої історії, Елтачер пропонує до уваги читачів ще десять фактів про Google, маловідомих широкому загалові.

 

З небідної родини. Брат Ларрі Пейджа Карл у 90-ті був причетний до запуску eGroups, компанії, придбаної Yahoo! за майже півмільярда доларів. Тож, навіть якби Ларрі не пощастило з Google, він, можливо, зробив би кар’єру в братовому бізнесі.

 

Ґуґління могло бути бекрабанням. Спершу пошуковик Google назвали Backrub («масаж спини»), позаяк пошуковий алгоритм оцінює сторінки, виходячи з кількості посилань на неї (back links – гра слів, back означає і спину, і «назад»). Слово Google – неправильно написана назва числа гугол(googol), що означає десять у сотому ступені.

 

Двоюрідний брат Baidu. Патент на пошуковий сервіс Google практично ідентичний до іншого, що перебуває у власності компанії Dow Jones – RankDex. Обидва ноу-хау засновані на оцінці сторінки, виходячи не лише з її змісту, але й з кількості посилань на неї. RankDex розробив китаєць Робін Лі, що працював в одній із компаній Dow Jones, одначе остання не дала ради цій технології. Тоді Лі викупив ліцензію на  RankDex за безцінь, поїхав до Китаю та створив пошуковий сервіс Baidu, що нині панує на китайському ринку. Робін Лі досі очолює цю компанію.

 

Імені мене. PageRank – назва ґуґлівського алгоритму – хоча й означає «ранжування сторінок», одначе дана на честь співзасновника компанії Ларрі Пейджа. А патент на PageRank перебуває у власності Стенфордського університету. Останній також володів 1,8 млн акцій Google, які продав 2005 року за 336 мільйонів доларів.

 

Поґуґли динозавра. Алгоритм PageRank може використовуватись для визначення видів, приречених на вимирання. Виявляється, зворотне посилання на сторінку в алгоритмі відповідає «видові, який інший вид може їсти, щоб вижити» - що більше зворотних посилань має сторінка, а вид – їстівних інших видів, то більше в неї шансів потрапити у верхню частину результатів пошуку, а в нього – вижити.

 

Цілком аполітичні. Ларрі Пейдж і Серґей Брин – найбагатші люди Америки, що не фінансують жодних партій чи політиків. Близько двадцяти мільярдерів, які мають більші статки, роблять це регулярно. Разом із тим, на лобіювання законопроектів Google витратив торік більше, ніж Yahoo!, Facebook та Apple вкупі.

 

Помилка Yahoo!. Спершу Пейдж із Брином хотіли займатись наукою, а не бізнесом. Розробивши 1997 року свою пошукову програму, вони намагались продати її за мільйон доларів. Попоходивши Кремнієвою долиною із своєю пропозицією, вони завітали до Yahoo!, де їм відмовили. За п’ять років Yahoo! вже пропонувала за Google три мільярди доларів - і також дістала відмову. Сьогодні Google коштує 150 мільярдів.

 

Вам щастить, а ґуґлу не дуже. Кнопка «мені пощастить» (I’m feeling lucky), яка дозволяє перейти відразу на сайт, який виводиться першим у переліку результатів пошуку, коштує Google близько 110 мільйонів доларів на рік. Адже, натискаючи на неї, користувач оминає рекламу, на якій заробляє Google. То чом би не прибрати цю кнопку? Виявляється, фокус-групи засвідчують, що людям приємніше користуватись сервісом за наявності цієї кнопки, навіть якщо вони на неї не тиснуть. До речі, першим твітом @Google було “I’m 01100110 01100101 01100101 01101100 01101001 01101110 01100111 00100000 01101100 01110101 01100011 01101011 01111001 00001010” – I’m feeling lucky двійковим кодом.

 

Перший співробітник. Першим, кого найняли Пейдж і Брин, був Крейґ Силверстайн, який дотепер обіймає посаду директора з технологій. За неофіційними оцінками, він майже мільярдер – його статки сягають 950 мільйонів доларів. Шукаючи інформацію про цього Силверстайна, автор надибав антисемітський сайт, на якому йшлося про єврейське панування над ґуґлом, фейсбуком і вікіпедією. На сайті знайшлася контекстна реклама від ґуґла :)

 

Краса. Google Earth вміє не лише показувати вам прямокутник даху вашого будинку (а якщо ви живете в Україні поза Києвом, то – найчастіше – розпливчасту зелену кашу), але й робити такі чудові фото.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду