Вчені винайшли технологію, яка розпізнає, хто тримає смартфон — дорослий чи дитина

stocksnap.io

За словами розробників, точність алгоритму досягає щонайменше 84%, пише MIT Technology Review.

Дослідники вважають, що нова технологія допоможе батькам: вони зможуть давати дітям свої смартфони, не переживаючи, що вони побачать в інтернеті небезпечний контент.

Сяопен Лі (Xiaopeng Li), аспірант з Університету Південної Кароліни й один з авторів роботи, заявив, що дослідники виявили значну різницю між тим, як діти та дорослі проводять пальцями по екрану смартфона. Оскільки діти мають менші руки й коротші пальці, вони частіше проводять по меншій площі екрану. Крім того, діти, як правило, водять пальцями по екрану млявіше й повільніше переходять від проведення по екрану до натискання. Для того, щоб цей підхід став ще ефективнішим, пан Лі пропонує використовувати додаткові показники, наприклад, рухи рук користувача гаджета. Адже дослідники встановили, що дитячі руки трясаються дещо більше за руки дорослих.

Щоб отримати точні дані про ці відмінності, дослідники створили додаток, і попросили групу дітей віком від 3 до 11 років і групу дорослих у віці від 22 до 60 взяти участь в експерименті. Учасники мали розблокувати Android-смартфон, а потім пограти в гру. Додаток зібрав дані про їхню швидкість та інтенсивність проведення  по екрану, натискання на різні його області екрана, а також силу натискання. 

Опісля ці дані лягли в основу створеного ученими з Університету Південної Кароліни  та Чжецзянського університету алгоритму машинного навчання. Поки що ця технологія ще не використовується.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що австралійська поліція проводитиме курси з кібербезпеки для дітей віком від чотирьох років через загрозу того, що їх можуть залучити до публікації сексуальних матеріалів в інтернеті.

А у Франції учням молодших та середніх класів незабаром заборонять користуватися мобільними телефонами під час перебування в школі.

comments powered by Disqus