У Великій Британії планують змусити соціальні мережі вимкнути дітям лайки і захистити їхні дані

unsplash.com

Як пише The Guardian, відомство закликає онлайн-платформи, такі як Facebook та Instagram, вимкнути для дітей можливість лайкати пости. Крім того, кодекс із 16 пунктів передбачає жорстке обмеження збору даних про тих, кому ще не виповнилося 18 років.  

Зокрема, є рекомендація зробити за замовчуванням «високу приватність» даних таких користувачів (наприклад, інформацію про геолокацію). Вимагається і «впровадження надійних перевірок віку на платформах або ставлення до всіх користувачів, як до дітей».

Планується, що коли компанії не будуть дотримуватися кодексу, то можуть отримати штраф у розмірі 4 % від їхньої глобальної виручки. Приміром, для Facebook це $1,6 млрд.

«Це покоління інтернету. Мережа і всі її нюанси є в їхньому повсякденному житті. Ми не повинні перешкоджати нашим дітям використовувати інтернет, але ми повинні вимагати, щоб вони були захищені, коли це роблять. Цей кодекс має це за мету», — сказала Елізабет Денхем (Elizabeth Denham), уповноважена з питань інформаційної політики:

Обговорення документу триватимуть до кінця травня. Очікується, що кодекс набуде чинності до 2020 року.

Нагадаємо, у Великій Британії також просувають новий законопроекті, який передбачає посилення відповідальності онлайн-платформ за неоперативне блокування образливого вмісту. Серед пропонованих ним санкцій є персональна відповідальність для керівників ІТ-компаній.

comments powered by Disqus