У Південному Судані неповнолітню дівчину видали заміж через аукціон у Facebook

thetimes.co.uk

Як пише Reuters, пост про дівчину з’явився у Facebook 25 жовтня. У цьому «аукціоні», де оцінювалось придане взяли участь п’ять чоловіків. Переміг бізнесмен, який запропонував батькам дівчини 500 корів, три дорогих авто та 10 тис. доларів.

«Будь яка форма торгівлі людьми в постах, на сторінках груп чи у рекламі не дозволяється у Facebook», — зазначив прес-секретар компанії. Хоча оголошення у соціальні мережі було результативним і протрималось майже два тижні. Адміністратори прибрали пост із Facebook лише 9 листопада, хоча дівчина вийшла заміж 3 листопада.

Правозахисники стурбовані, що публікація так довго була у Facebook. Велике придане, яке отримали за дівчину, може спровокувати інших користуватись таким методом.

Легальний шлюб у Південному Судані можливий лише з 18 років. Незважаючи на це, згідно даних ЮНІСЕФ, 50 % дівчат у цій країні видають заміж неповнолітніми.

Багато громад країни вбачають у дитячому шлюбі можливість уберегти дітей від дошлюбного сексу та небажаної вагітності. Також вони використовують такі шлюби для отримання худоби чи грошей.

Нагадаємо, раніше Facebook визнав, що зробив замало для запобігання насильству у М’янмі. Там влада довгий час використовувала соціальну мережу для розпалювання ненависті до мусульман-рогінджа. ООН заявила про геноцид цієї народності. З 2016 року майже мільйон представників рогінджа втекли з М’янми.

comments powered by Disqus