У Франції учням молодших та середніх класів заборонять користуватися мобільними в школі

pixabay.com
Про це повідомив міністр освіти країни Жан-Мішель Бланкер (Jean-Michel Blanquer), пише «Укрінформ».

«Мобільні телефони можуть використовуватися з педагогічною метою і у разі виникнення надзвичайних ситуацій, тому потрібно, щоб вони були в певному сенсі під замком», – пояснив пан Бланкер.

За його словами, аби не обмежувати доступ до мобільних телефонів повністю, розглядається можливість встановити у школах спецальні бокси для їх зберігання.

Міністр зауважив, що окремі школи країни вже запровадили обмеження або заборону на використання мобільних телефонів.

Це рішення, яке було серед передвиборчих обіцянок президента Франції Еммануеля Макрона, вже викликало критику з боку профспілок. Вони стали на захист працівників шкіл, яким доведеться стежити, де знаходяться телефони учнів. Крім того, нововведення непокоїть деяких батьків, які хочуть мати змогу сконтактувати зі своєю дитиною. 

Як пише The Times, минулого тижня пан Бланкер висловлював сподівання, що заборона сприятиме поверненню дітей на спортивні майданчики. «Не рідко на дитячому майданчику ми бачимо дітей не за грою в футбол, а за переглядання інформації у своїх смартфонах. З освітньої та педагогічної точки зору – це проблема», – вважає міністр.

Наразі учням початкових та середніх класів дозволено брати мобільні телефони в школи, але не можна користуватися ними під час уроків. 

Нагадаємо, MediaSаpiens публікував переклад матеріалу американської психологині Джейн Твендж (Jean Twenge), яка називає сучасних підлітків, які зростали зі смартфонами, «iПоколінням». Вона стверджує, що вони фізично в більшій безпеці, ніж попередники, але їхнє психічне здоров’я під загрозою. Психологиня радить батькам, як можна зменшити негативний вплив гаджетів на психіку дітей. 

comments powered by Disqus