У Франції схвалили законопроект, який забороняє смартфони в молодших та середніх класах

flickr.com

Як повідомляє ВВС, ініціатором закону виступило міністерство освіти країни. Тепер документ має затвердити Сенат.

Згідно із законопроектом, діти у віці до 15 років включно не повинні будуть користуватися смартфонами, перебуваючи в будівлі школи або на її території. У відомстсві важають, що таким чином діти приділятимуть заняттям більше уваги.

Також очікується, що цей крок допоможе боротьбі з булінгом в інтернеті (цькуванням. - MS), переглядом дітьми порнографії та розвитку здатності в дітей спілкуватися вживу.

Критики закону, однак, стверджують, що непросто буде контролювати виконання заборони. Парламентська опозиція називає законопроект піар-ходом влади. Адже президент Франції Еммануель Макрон (Emmanuelle Macron) обіцяв ввести таку заборону в ході своєї передвиборної кампанії минулого року.

Міністр освіти Франції Жан-Мішель Бланке (Jean-Michel Blanquer) назвав документ «законом для XXI століття, законом епохи цифрової революції».

«Будучи відкритими технологіям майбутнього, ми не повинні сліпо погоджуватися з усіма можливостями їхнього застосування», – заявив він у Національній асамблеї.

Як повідомляє Reuters, міністр також сподівається, що окрім зазначених загроз, заборона сприятиме зменшенню крадіжок та вимаганню смарфтонів серед дітей та знизить їхнє захоплення модними брендами.

У законопроект внесли поправку, згідно з якою вчителі також повинні не користуватися мобільними телефонами в робочий час на території школи. Це також викликало його критику: представник спілки вчителів UNSA Стефан Кроше (Stephane Crochet) зазначив, що це образлива вимога для людей дорослого віку й загроза безпеці. Адже, за його словами, вчителям критично потрібні телефони в надзвичайних ситуаціях, зокрема у вападках терактів. Міністр освіти Франції заявив, що не вважає цю норму необхідною.

Якщо законопроект буде схвалений сенаторами, він почне діяти вже з початку нового навчального року в вересні.

Незадовго до голосування в Національній асамблеї глава профспілки директорів шкіл Філіп Венсен заявив в інтерв'ю журналістам, що вчителі підтримують цей крок, бо він «зміцнить процес навчання».

Французький законопроект, проте, не уточнює, яке саме покарання можуть застосувати до порушників. 

В законопроекті зазначається, що понад 90% дітей у віці від 12 років у Франції мають мобільні телефони. Як відзначають в Reuters, ця законодавча ініціатива країни збурила дискусії в інших країнах, зокрема Великій Британії та Ірландії, щодо того, чи повинні вони також ввести подібну заборону в своїх школах.

Нагадаємо, у Франції використання смартфонів вже заборонено приблизно в половині початкових і середніх шкіл, але міністри заявляють, що для подібних внутрішніх правил необхідна більш міцна законодавча база.

Нещодавнє опитування школярів 13-17 років у США показало, що в 95% з них є смартфон або доступ до нього, а 45% цих дітей майже постійно перебувають онлайн.

comments powered by Disqus