Комісарка у справах дітей в Англії назвала функції соцмереж, які викликають у них залежність

theedge.co.nz

Про це вона сказала в інтерв'ю Telegraph, повідомляє ВВС.

На думку пані Лонгфілд, соцмережі Snapchat варто відмовитися від формату Snapstreaks, публікації в якому зникають через 24 години, якщо на них не відповісти. Комісарка у справах дітей вважає, що це ловить користувачів «на гачок».

До таких хитрощів компаній вона також віднесла автовідтворення відео та алгоритмів, за якими визначають інтереси молоді, аби надати їм більше цікавого контенту.

«Я хотіла б, аби усі ці питання брали до уваги і зменшували обсяг таких функцій, або зовсім відкидали», – повідомила Енн Лонгфілд.

Комісарка у справах дітей в Англії також наголосила, що інтернет створений таким чином, щоб викликати звикання. «Усі алгоритми працюють так непомітно, аби тримати нас у залежності. Це й маленькі крапки, які показують, що хтось пише вам відповідь і YouTube, де наступне відео починає програватися за наносекунди», – зазначила пані Лонгфілд.

У Snapchat заявили, що функція Snapstreaks була розроблена не для того, щоб викликати залежність, а аби дозволити друзям поглиблюватися у спілкування. У прес-службі компанії також нагадали, що в останній версії платформи значок Snapstreaks став меншого розміру, щоб не привертати стільки уваги. 

Нагадаємо, міністр культури, зв’язку, медіа та спорту Великої Британії Метт Хенкок (Matt Hancock) розповів, що його 11-річні діти просто не мають доступу до пристроїв: у них немає своїх мобільних телефонів. Проте міністр переконаний, що Британія не повинна наслідувати Францію, яка посилила заборону використання мобільних у школі. 

Як писав MediaSapiens, нещодавнє опитування школярів 13-17 років у США показало, що в 95% з них є смартфон або доступ до нього, а 45% цих дітей майже постійно перебувають онлайн.

 

comments powered by Disqus